‍ کارگاه مجازی خوشنویسی رمضان با موضوع سوره مبارکه قدر برگزار می‌شود

تهران-ایرنا-مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: کارگاه مجازی خوشنویسی ماه مبارک رمضان ۱۴۴۱ قمری با موضوع سوره مبارکه قدر برگزار می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، برزین ضرغامی، انس بیشتر با قرآن کریم، ترویج آداب و سنن مربوط به ماه مبارک رمضان، ترویج هنر اسلامی و تشویق هنرمندان به خلق آثار مرتبط با آموزه‌های دینی و استفاده بهینه از شرایط قرنطینه پیش‌آمده در پی شیوع بیماری عالم‌گیر کرونا را از اهداف برگزاری این کارگاه مجازی خوشنویسی عنوان کرد.

وی گفت: سازمان زیباسازی شهر تهران همه ساله به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، طرح‌هایی را اجرا و آثاری را در سطح شهر اکران می‌کند.

ضرغامی افزود: بر همین اساس امسال با توجه به شرایط فعلی کشور و قرار گرفتن همه فعالیت‌ها تحت الشعاع شیوع بیماری کرونا، معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان در موزه خوشنویسی ایران، کارگاه خوشنویسی ویژه ماه مبارک رمضان ۱۴۴۱ق (۱۳۹۹ش) را مجازی برگزار می‌کند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران بیان کرد: نحوه برگزاری این کارگاه به صورت اجرا در خانه و با نظارت مجازی بر خلق آثار توسط خوشنویسان برگزار می‌شود و موضوع، خوشنویسی سوره مبارکه قدر (متن عربی با ترجمه فارسی) به خطوط نسخ، ثلث، نستعلیق و شکسته است.

براساس این گزارش، فراخوان این جشنواره در سایت سازمان زیباسازی شهر تهران به نشانی http://www.zibasazi.ir/fa منتشر شده و علاقه‌مندان برای ثبت نام در این رویداد و ارسال تصاویر از ۱۵ اردیبهشت تا یکم خرداد مهلت دارند آثار خود را به این جشنواره ارسال کنند.

علاقمندان می‌توانند برای ثبت نام و ارسال تصاویر از وب‌سایت:khoshnevisi-museum.ir، اینستاگرام: khoshnevisi.museum، نشانی الکترونیکی: khoshnevisi.museum@gmail.com و واتساپ: ۰۹۳۵۳۱۴۲۸۹۳ استفاده کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =