کلاهبردار حرفه‌ای در کرمانشاه دستگیر شد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری فردی خبر داد که با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و به بهانه پرداخت تسهیلات اقدام به سرقت طلاجات مردم کرده بود.

پایگاه خبری پلیس روز دوشنبه به نقل از سردار «علی اکبر جاویدان» اعلام کرد: پس از اعلام شکایت ۲ نفر مبنی بر اینکه شخصی به بهانه اینکه قصد پرداخت تسهیلات به آنها را دارد اقدام به دریافت طلاجات آنها به عنوان ودیعه و سپس سرقت آنها کرده است، رسیدگی به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: طبق اظهارات افراد شاکی، فرد کلاهبردار که در قرارهای خود با طعمه هایش لباس پلیس به تن داشته حدود ۲۲۰ گرم طلا به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از آنها دریافت و بدون پرداخت هیچ مبلغی متواری شده بود.

سردار جاویدان گفت: موضوع در حال بررسی بود که خانم میانسالی به پلیس مراجعه و با بیان اینکه قراری با یک فرد دارد که طی آن قرار شده مقداری طلاجات را در ازای دریافت تسهیلات ارزان قیمت در اختیار فردی قرار دهد اما در لحظه آخر به موضوع مشکوک شده، ماموران دریافتند که احتمالا این فرد همان کلاهبرداری است که دنبال او هستند.

فرمانده انتظامی کرمانشاه تصریح کرد: ماموران در ادامه و با حضور در محل قرار که واقع در خیابان مدرس بود محدوده را به صورت نامحسوس تحت محاصره درآورده و پس از دقایقی جوانی که لباس پلیس به تن داشت در محل قرار حاضر و حین دریافت طلاجات در عملیاتی ضربتی دستگیر شد.

وی با بیان اینکه ماموران در بازرسی بدنی از این فرد یک عدد افشانه دفاع شخصی و یک عدد شوکر نیز کشف کردند، گفت: فرد کلاهبردار در بازجویی های انجام شده به ارتکاب سرقت طلاجات افراد شاکی اعتراف و عنوان کرد مقداری از طلاجات سرقتی را در منزل برادرش مخفی و مقدار دیگر را نیز با همدستی زن برادرش فروخته است.

رییس پلیس استان کرمانشاه گفت: ماموران در گام بعدی و پس از کسب مجوز قضایی از منزل یادشده بازرسی و علاوه بر کشف ۳۲ گرم و ۲۰ سوت از طلاهای سرقتی، زن برادر فرد کلاهبردار که همدست وی بود را نیز دستگیر کردند.

سردار جاویدان ادامه داد: اقدامات لازم برای شناسایی طلافروشی هایی که افراد کلاهبردار برای فروش طلاهای سرقتی به آنها مراجعه کرده اند با جدیت از سوی پلیس ادامه دارد.

وی در پایان و با بیان اینکه تحقیقات همچنان از متهم به علت افزایش احتمالی تعداد شاکیان ادامه دارد، از شهروندان خواست تا مراقب آگهی های جعلی که گاهی اوقات در فضای مجازی منتشر می شود باشند و در صورت مواجهه با چنین افرادی پلیس را در جریان قرار دهند.