دستور معاون اول رئیس جمهوری برای از سرگیری پروازهای فرودگاه یاسوج

یاسوج – ایرنا- حسین کلانتری استاندار کهگیلویه وبویراحمد در ارتباط ویدئوکنفرانسی معاون اول رئیس جمهوری برای آغازعملیات اجرایی بیش از ۱۴ هزار واحد مسکن فرهنگیان ۶ استان کشور در قالب طرح اقدام ملی مسکن ، خواستار از سرگیری پروازهای فرودگاه یاسوج شد و اسحاق جهانگیری دستور آن را صادر کرد.

سهم فرهنگیان استان کهگیلویه وبویراحمد از این مجموع ۷۲۱ واحد بود.

کلانتری در این ارتباط ویدئویی از جهانگیری و وزیر راه و شهرسازی درخواست کرد که نسبت به ازسرگیری پروازهای فرودگاه یاسوج که از زمان سقوط هواپیمای ماهان در بهمن سال ۹۶ تاکنون به صورت نیمه تعطیلی و یا تعطیل بوده و امروز به به عنوان یکی از مطالبات و خواسته های جدی مردم استان تبدیل شده، توجه و اهتمام ویژه ای بورزد.

یک‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج سقوط کرد و سبب جان باختن ۶۶ مسافر و خدمه پروازی شد اما باوجود تلاش های مستمر، فرودگاه یاسوج هیچ گاه به رونق قبل از این حادثه باز نگشته است.

جهانگیری نیز درخواست کلانتری را انتظار و درخواست بحقی دانست و در این زمینه به محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی که در این آیین حضور داشت دستور داد در اسرع وقت نسبت به رفع این مشکل و از سرگیری پروازهای فرودگاه یاسوج تمامی اقدامات و پشتیبانی های لازم را با استاندار کهگیلویه وبویراحمد و مسئولان استانی انجام دهد.

وی همچنین تصریح کرد که نتیجه اقدام های وزارت راه و شهرسازی نیز در این راستا به دفتر معاون اول رئیس جمهوری نیز اطلاع داده شود.

درخواست مسئولان و مطالبه مردم برای از سرگیری پروازهای فرودگاه یاسوج در حالی است که استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه ترانزیتی و حمل و نقل جاده ای نیز وضعیت مناسبی ندارد، تنها کمتر از ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه دارد، حتی از داشتن یک کیلومتر آزادراه محروم است، محروم از خط ریلی و راه آهن و البته جاده های دسترسی و برون شهری آن به اذعان کارشناسان حوزه حمل و نقل و پلیس راهور و ناظران کشوری نیز به شدت ناایمن و شرایط یک جاده استاندارد اصلی را ندارند.

جهانگیری همچنین در این ارتباط ویدئویی از اقدامات و طرح های مقابله ای و پیشگیرانه ستاد استانی مدیریت کرونا و استاندار کهگیلویه وبویراحمد و همچنین همراهی و همگامی مردم فهیم این استان در زمینه رعایت پروتل های بهداشتی و فاصله گذاری ها قدردانی کرد و گفت: بر اساس گزارش ها این استان یکی از مناطق با مدیریت و عملکرد خوب و مثبت مقابله ای با کرونا است.

عملیات اجرایی ۷۲۱ واحد مسکن فرهنگیان کهگیلویه وبویراحمد آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت ۷۲۱ واحد مسکن فرهنگیان کهگیلویه وبویراحمد در قالب طرح اقدام ملی مسکن امروز دوشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس و همزمان با ۱۱ استان کشور آغاز شد.

به گزارش ایرنا، جهانگیری در این ارتباط ویدئویی با توجه به اینکه اعتبارات لازم و سهم آورده متقاضیان تامین شده است از استاندار و متولیان امر در کهگیلویه وبویراحمد خواست نسبت به اتمام و تسریع در ساخت این واحدها اهتمام جدی بورزند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: ساخت این ۷۲۱ واحد بر اساس تفاهم نامه بین اداره کل آموزش و پرورش و راه و شهرسازی و در قالب طرح اقدام ملی مسکن اجتماعی است که مدت ساخت این واحد ها ظرف کمتر از دو سال پیش بینی می شود.

 کلانتری تصریح کرد: سهم استان کهگیلویه وبویراحمد در قالب طرح اقدام ملی مسکن ۳ هزار و ۵۰۰ واحد بوده که البته بالای پنج هزار و ۵۰۰ نفر در این زمینه متقاضی شدند.

وی گفت: از این مجموع سهم فرهنگیان ۷۲۱ مورد بوده که شمار متقاضیان فرهنگی واجد شرایط این راستا نیز ۱۱ هزار و ۱۰۰ نفر بودند.

کلانتری شمار فرهنگیان کهگیلویه وبویراحمد با احتساب معلم دانشجوها را در این استان  ۱۴ هزار و ۲۰۰ نفر اعلام کرد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به مراحل ساخت و واگذاری واحدهای مسکن مهر در سطح استان نیز گفت: از مجموع ۱۶ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن مهر در این استان تاکنون ۱۵ هزار و ۵۰۰ مورد آن به متقاضیان و با اتمام زیرساخت های لازم واگذار شده است.

وی یادآور شد که کمتر از یک ماه دیگر و با رفع برخی نواقصات و تامین زیرساخت های لازم مابقی واحدها به متقاضیان واگذار خواهد شد.

کلانتری یادآور شد: میانگین پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر در استان کهگیلویه وبویراحمد در سال ۹۲ و قبل از آغاز دولت تدبیرو امید حدود ۴۰درصد بود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =