دادستان: وضعیت خلخال در زمینه کرونا سفید نیست

اردبیل _ ایرنا _ دادستان عمومی و انقلاب خلخال گفت: اعلام وضعیت سفید از قول برخی از مسوولان دست‌اندرکار در خصوص وضعیت کرونا در این شهرستان، مغایر با واقعیات است.

علی نباتی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در حالی که بتعداد قابل توجهی بیمار کرونایی در خانه‌های خود قرنطینه و در حال درمان بوده و تعداد قابل توجهی از مبتلایان به ویروس کرونا نیز در حال بستری و درمان در بیمارستان این شهرستان هستند اعلام وضعیت سفید از لحاظ این ویروس و قرار گرفتن نام خلخال در لیست شهرستانی با وضعیت سفید اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و درمان کشور بسیار خطرناک و نگران‌کننده است.

وی اظهارداشت: اعلام خبر وضعیت سفید برای خلخال به معنای بازگرداندن جامعه به شرایط عادی در حالی است که کرونا در این منطقه بیداد کرده و بشدت سلامتی مردم منطقه را تهدید می‌کند.

او همچنین با انتقاد  از عملکرد دوگانه برخی از مسوولان ستاد قرارگاه زیستی و مقابله با کرونا در خلخال گفت: چشم بستن به روی واقعیات به صرف فرار از حقیقت موضوع و انحراف افکار عمومی خلاف مسوولیت‌پذیری یک مسوول در نظام اسلامی است.

نباتی افزود: در تمام مناطق کشور حساسیت بسیار بالایی بر نحوه دفن اجساد کرونایی وجود دارد ولی چرا مسوولان ستاد مقابله با کرونا در خلخال  اجازه انتقال جسد یک کرونایی فوت شده در یک منطقه دیگر کشور به خلخال و دفن آن در آرامستان این شهر را داده‌اند ، جای سوال است.

دادستان عمومی و انقلاب خلخال اظهارداشت: از مردم منطقه انتظار می‌رود همانند روزهای آغازین شیوع کرونا در کشور همچنان موارد بهداشتی مربوط به مقابله به این ویروس کشنده و خطرناک را رعایت کرده  و تا زمان عادی شدن شرایط بصورت واقعی نه دور از حقیقت موضوع کرونا را بسیار جدی بگیرند.

نباتی همچنین با اشاره به افزایش رو به رشد برخی شایعات در خصوص آمار مبتلایان به  بیماری کرونا در این شهرستان گفت: با انتشار هرگونه موارد کذب که موجب تشویش اذهان عمومی شده و آرامش جامعه را بر هم می‌زند، به‌شدت برخورد می‌شود.

او بیان‌کرد: فرهنگ‌سازی برای مبارزه با بیماری کرونا باید از همان محیط خانواده شروع شود و اگر مسائل بهداشت فردی بین افراد خانواده‌ها رعایت شود قطعا هیچ مشکلی از لحاظ این بیماری به وجود نخواهد آمد و این بیماری حذف خواهد شد.

نباتی از مردم خلخال خواست با رعایت بهداشت فردی و پرهیز از گوش دادن به شایعات اخبار صحیح را از رسانه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی پیگیری کنند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =