تلاش برای کاهش هزینه‌های دانشجویان شهریه‌پرداز

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه تربیت مدرس گفت: برای تخفیف در اجاره خوابگاه‌های دانشجویان شهریه‌پرداز در حال مذاکره با مسوولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستیم تا بخشی از هزینه‌های آنها در شرایط کرونایی کاهش یابد.

محمدتقی احمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در خصوص شرایط دانشجویان شهریه پرداز در دوران تعطیلی دانشگاه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا افزود: تعرفه تخفیفی برای دانشجویان شهریه پردار در نظر گرفته شده است که این پیشنهاد به صورت لایحه به هیات امنای دانشگاه ارائه می شود تا بخشی از شهریه دانشجویان شهریه پرداز به دلیل آموزش مجازی دانشگاه کاهش یابد.  
وی افزود: در حال مذاکره با مسوولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز هستیم تا قسمتی از شهریه خوابگاه های خودگردان برای دانشجویان شهریه پرداز کاهش یابد البته برای هزینه خوابگاه های خودگردان دانشجویان شهریه پرداز، دانشگاه وساطت کرده که بخشی از هزینه ها را تقبل کند و دانشجویان شهریه پرداز در این باره نگران نباشند.

گزارشی از فوت اقوام بعضی از دانشجویان و اساتید به دلیل کرونا دریافت کردیم

رییس دانشگاه تربیت مدرس همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دانشجویی به دلیل ابتلا به کرونا مجبور به حذف ترم درسی خود شده است؟، گفت: اگر دانشجو یا خانواده وی بیماری حادی مانند کرونا داشته باشد در صورت اطلاع به دانشگاه و تایید معاونت های مربوط با وی همکاری می شود اما در خصوص ابتلای دانشجوی این دانشگاه به کرونا هنوز گزارشی دراین باره به ما نرسیده است.
رییس دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر این که تاکنون از بین دانشجویان، ‌کارکنان و اساتید دانشگاه تربیت مدرس، گزارش درمورد فوت بر اثر کرونا هم دریافت نشده است، اظهار داشت: شاید مواردی از ابتلا به کرونا بوده که بهبود یافتند اما براساس اطلاعات دریافتی حدود ۱۰ نفر از خانواده و خویشاوندان دانشگاهیان تربیت مدرس بر اثر ابتلا به این بیماری فوت کردند.  

کرونا تاثیری در ذخیره بودجه دانشگاه نداشت

احمدی در پاسخ به این سوال که آیا بحران کرونا سبب ذخیره بخشی از بودجه دانشگاه تربیت مدرس شده است؟، تصریح کرد: کرونا از جهتی سبب شده یارانه هایی که برای غذا، خوابگاه و دیگر مسایل دانشجویان پرداخت می شد، تقریبا ذخیره شود اما ازطرفی بار مالی هزینه های خوابگاه های استیجاری و خودگردان ناخواسته به دانشگاه تحمیل شد.  
وی ادامه داد:‌ این دانشگاه برای آموزش مجازی به دانشجویان و تجهیز زیرساخت ها هزینه کرده که پیش از این در بودجه پیش بینی نشده بود، همچنین برگزاری کلاس های حضوری در تابستان برای جبران عقب افتادگی دانشجویان بار مالی دارد، بر همین اساس شاید در نگاه اول دانشگاه ها از نظر بودجه ای در بحران کرونا منتفع شده باشد ولی در حقیقت این گونه نیست.

پیش بینی ما برگزاری امتحانات در شهریورماه است
رییس دانشگاه تربیت مدرس همچنین درباره برگزاری امتحانات گفت: طبق دورنمایی که پیش بینی شده، امتحانات دروس مدرسی و تخصصی از نیمه تیر تا مرداد ماه و ثبت اولیه نمرات در سامانه گلستان از اواخر تیر تا مرداد ماه ۹۹ انجام می شود. 

احمدی با تاکید بر این که حضور دانشجویان در این دانشگاه فقط برای امتحانات پایان ترم و دوره های عملی است، یادآور شد: البته حضور دانشجویان مقطع دکتری برای پژوهش در دانشگاه فراهم شده است.
وی با بیان این که ویروس کرونا بسیار پویا است و هر روز باید پدیده های مختلف مربوط به آن رصد شود، افزود: نمی توان گفت که برنامه های پیش بینی شده به صورت قطعی  اجرایی می شود اما نقشه راهی که در نظر گرفتیم به همان صورت است که بیان شد.

۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان به دانشجویان نیازمند داده می شود
رییس دانشگاه تربیت مدرس با بیان این که کمک به دانشجویان کم برخوردار در دستور کار دانشگاه است، اظهار داشت: اینترنت رایگان از اول اسفند ماه ۹٨ بر اساس آی پی های در نظر گرفته شده به اپراتورهای  اعلام شد اما برای بعضی از دانشجویانی که شناسایی کردیم و مشکل خرید اینترنتی داشتند، پکیج رایگان حدود ۱۰۰ گیگ اینترنت در نظر گرفته شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha