۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۷
کد خبرنگار: 1229
کد خبر: 83774951
۰ نفر

برچسب‌ها

پیشتازی بایدن بر ترامپ در ۴ ایالت کلیدی آمریکا

تهران- ایرنا- نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، جو بایدن در چهار ایالت کلیدی آمریکا که در انتخابات ۲۰۱۶ نقشی تعیین‌کننده داشته، از دونالد ترامپ پیشی‌ گرفته‌ است.

به گزارش تارنمای شبکه سی‌ان‌ان، نظرسنجی جدید ایپسوس-رویترز نشان می‌دهد «جو بایدن» معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا از دونالد ترامپ پیشی گرفته و آرای او ۴۵ در برابر ۳۹ درصد است. 

بایدن در حال حاضر در ایالت‌های مهم و کلیدی مانند فلوریدا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین پیشتاز است.
این ایالت‌ها در سال ۲۰۱۶ بیشترین حمایت را از جمهوری خواهان و ترامپ داشته‌اند.  

براساس این گزارش، اما نکته مهم این نظرسنجی‌ها، پیشتازی بایدن نسبت به ترامپ است که در مقایسه با «هیلاری کلینتون» در آستانه انتخابات سال ۲۰۱۶ با فاصله بیشتری از ترامپ قرار دارد. شاید فکر کنید این (نظرسنجی) سبب شود مردم یقین حاصل کنند که بایدن پیروز انتخابات ۲۰۲۰ است. اما شواهد نشان می‌دهد پیروزی شگفت‌انگیز ترامپ در سال ۲۰۱۶، مردم را به این باور رسانده که ترامپ در نهایت توانست جادویی از آستین خود بیرون آورد و به همین دلیل این‌بار آن‌ها باور ندارند بایدن برنده نهایی اننتخابات باشد. 

به طور متوسط نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد، بیشتر رأی‌دهندگان (حدود ۵۵ درصد) معتقدند که ترامپ در انتخابات بایدن را شکست می‌دهد و این به دلیل باقیماندن نتیجه انتخابات ۲۰۱۶ در ذهن مردم است.  
پیش از این نیز نظرسنجی فاکس‌نیوز و کالج ماریست (کالج هنرهای آزاد در نیویورک) در سپتامبر(شهریور) ۲۰۱۹، نشان داد که بیشتر رای‌دهندگان معتقدند ترامپ بار دیگر در انتخابات ۲۰۲۰ پیروز می‌شود. این در حالی است که در هیچ‌یک از نظرسنجی‌ها ترامپ پیشتاز نبود. در واقع آمریکایی‌ها فکر می‌کنند در نظرسنجی‌ها، جمهوریخواهان دست‌کم گرفته می‌شوند. 

این را می‌توان نه فقط از طریق نظرسنجی‌های سال ۲۰۲۰، بلکه به وسیله نظرسنجی‌های سال ۲۰۱۸، به خوبی مشاهده کرد. نظرسنجی گالوپ (از معتبرترین موسسه‌های نظرسنجی در جهان) درست پیش از انتخابات میان دوره‌ای، از آمریکایی‌ها در مورد امکان برنده شدن دموکرات‌ها و یا جمهوری خواهان سوال کرده بود. در حالی‌که دموکرات‌ها محبوبیت بیشتری در میان مردم داشتند اما اکثریت رای‌دهندگان معتقد به پیروزی جمهوری خواهان بودند. 
حال برای سال ۲۰۲۰ نیز به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها همچنان فکر می‌کنند که نظرسنجی‌ها جمهوریخواهان را دست‌کم می‌گیرد. 

ایالات کلیدی آمریکا در نتیجه انتخابات نقشی تعیین‌کننده دارند. در حالی‌که اکنون آرا فلوریدا به نفع معاون رئیس جمهوری پیشین است، برخی نظرسنجی‌ها در سال ۲۰۱۶ در ایالاتی مانند فلوریدا و کارولینای شمالی به نفع ترامپ بود و در نهایت هم نتیجه انتخابات به نفع او تمام شد. 
2023

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =