راه حل کنفدراسیون فوتبال آسیا برای خاتمه لیگ قهرمانان

تهران- ایرنا- کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال بررسی راهکارهایی است تا هر چه زودتر بتواند لیگ قهرمانان را به اتمام برساند.

طبق ادعای رسانه‌های قطری، به دنبال تعهدات کنفدراسیون فوتبال آسیا به حامیان مالی این کنفدراسیون به هیچ عنوان قصد ندارد که لیگ قهرمانان سال ۲۰۲۰ نیمه تمام باقی بماند. در همین راستا این کنفدراسیون در تلاش است تا راهکار مناسبی را برای ادامه بازی‌ها در نظر بگیرد.

شیوع ویروس کرونا در قاره آسیا منجر شده تا این بازی‌ها تنها پس از ۲ هفته متوقف شود. در همین راستا کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر دارد تا ادامه این بازی‌ها را در یک و یا در نهایت در ۲ کشور برگزار کند.

از طرفی دیگر این کنفدراسیون فوتبال آسیا برای زودتر تمام شدن این مسابقات قصد دارد بازی‌های مرحله حذفی را به صورت تک بازی در کشور بی طرف برگزار کند.

پیش از این کمیته مسابقات AFC  پیشنهاد داده بود که ادامه مسابقات مرحله گروهی در زمین بی‌طرف برگزار شود و یا یکی از تیم‌های گروه میزبان تمام مسابقات گروه خود باشد. در حال حاضر دغدغه کنفدراسیون فوتبال آسیا این است که مرحله گروهی را تا قبل از مرداد ماه به پایان برساند و برای مرحله حذفی در ماه آگوست (مرداد- شهریور) برنامه‌ریزی کند تا باشگاه‌ها هم فهرست جدید خود را برای آن مرحله به کنفدراسیون ارائه کنند.

مهمترین موضوع برای AFC اما این است که تا پیش از سال ۲۰۲۱ لیگ قهرمانان امسال را به اتمام برساند.

این رسانه قطری همچنین از کشور خود به عنوان یکی از گزینه‌های میزبانی مسابقات گروهی یاد کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =