۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۷:۵۷
کد خبرنگار: 2158
کد خبر: 83774811
۰ نفر

برچسب‌ها

رمضان ماه مهربانی و سخاوتمندی

بروجرد - ایرنا - با فرا رسیدن رمضان ماه مهربانی چشمان منتظر زندانیان جرائم غیر عمد و خانواده های آنان به دستان سخاوتمند خیرین در جشن گلریزان دوخته می‌شود.

ماه رمضان، ماه مهربانی هاست ماهی که در آن خیر و برکت به اوج رسیده و بخشندگی فراوان یافت می شود، پرودگار عالم بندگانش را به مهمانی باشکوهی فراخوانده تا از هر لحظه معنوی این ماه بهره ببرند و به دور از همه دغدغه های دنیوی، ساعتها با خدای خود خلوت کنند.
در کنار روزه داری در این ماه، دستان پر سخاوت خیرین معنویت و بخشش را در این ماه دوچندان می کنند، خیرینی که برای پایان چشم انتظاری خانواده های زندانی غیرعمد گلریزان می کنند.
کسانی هستند که در اثر غفلت یک اشتباهی مرتکب شده و سالهاست که در زندان به سر می برند، کودکان این افراد چشم به در دوخته تا پدر از راه برسد و بار دیگر خانه پر از امید شود.
خیرین هر ساله در ماه رمضان با جشن گلریزان، امید را در دل بسیاری از خانواده های زندانی جرائم غیر عمد زنده می کنند و لبخند و شادی را به این خانواده ها هدیه می دهند.
ریحانه دختر پنج ساله ای که حدود ۲ سال است در حسرت دیدن پدر روزگار را سپری می کند، شبها را به شوق دیدن پدر می خوابد تا شاید روزی دیدن خواب در آغوش گرفتن پدر برایش تعبیر شود.
در همه نقاشی های کودکانه اش دستان پدر را گرفته و لبخند را بر لبان خانواده نشانده است، پدری که با آمدنش یه دنیا مهربانی و شادی را به همراه دارد.
پدر ریحانه دو سال پیش بر اثر یک حادثه غیر عمدی در زندان به سر می برد و خانواده توانایی پرداخت هزینه برای آزادی پدر را ندارد و تنها خیرین هستند که می توانند این زندانیان را برای بازگشت به زندگی یاری دهند تا ریحانه و ریحانه های دیگر زودتر پدر را در آغوش بگیرند.
یکی از اقدامات بسیار ارزنده و زیبا در ماه رمضان، جشن گلریزان است که خیرین در کنار جمع می شوند و در حد توان خود برای  به آزادی زندانیان کمک می کنند و هر ساله به برکت ماه رمضان تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیر از زندان رهایی می یابند.

 مدیر نمایندگی ستاد دیه استان لرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: جشن‌های گلریزان امسال در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از ابتدای ماه مبارک رمضان تا عید سعید فطر با همت خیرین به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

توکل شاکرمی افزود: هم اکنون ۳۷۵ آقا و ۱۰ نفر خانم با بدهی حدود ۵۰۰ میلیارد ریال به دلایل غیر عمد در زندان‌های استان زندانی هستند.

وی اظهار داشت: از این تعداد ۵۹ نفر در شهرستان بروجرد هستند که سه نفر آنان خانم هستند که چهار نفر در اثر تصادف و ۴۸ نفر بدهکار مالی غیر کلاهبرداری و هفت نفر هم مهریه و نفقه می باشند.

وی بیان کرد: کل بدهی این زندانیان در بروجرد ۵/۵ میلیارد تومان است که اگر خیرین حدود ۲ میلیارد تومان کمک کنند با برنامه هایی که مددکاری زندان و ستاد دیه انجام می دهد همگی آنان آزاد و به آغوش خانواده برمی گردند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان لرستان اضافه کرد: کمک جزئی خیرین نیز برای آزادی زندانیان استفاده می شود و در هر شهری که خیرین باشند زندانی آزاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هر ساله در بروجرد خیرین کمک های خوبی به آزادی زندانیان می کنند، ادامه داد: چشمان منتظر زندانیان جرائم غیر عمد و خانواده هایشان خیره به دستان پر مهر خیرین ارجمندی است که هر ساله یاریگر زندانیان غیر عمد می‌باشند.

وی یادآور شد: امسال با هدف رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از شیوع کرونا، جشن‌های گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد استان به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

شاکرمی گفت: خیرین می‌توانند کمک های نقدی خود را از طریق حساب سیبا بانک ملی ۰۲۰۱۱۰۸۵۸۴۰۰۶ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۱۱۲۸۷ همچنین سامانه #۷۷۷۷۰۶۶ * ۷۸۰* به ستاد دیه استان واریز کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =