کرونا اقبال به زمین‌های صنعتی خراسان شمالی را ۱۵ برابر کرد

بجنورد- ایرنا- تغییر رویکردهای اداری بر اثر شیوع بحران کرونا، شمار قراردادهای امسال واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی را نسبت به پارسال، ۱۵ برابر افزایش داد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: سال گذشته تا نیمه اردیبهشت، هیچ قراردادی برای واگذاری زمین در شهرک های صنعتی استان منعقد نشده بود اما از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ قرارداد در این خصوص بسته شده و در این قالب هشت هکتار زمین به متقاضیان واگذار شده است.

سیاوش وحدت، ثابت ماندن قیمت زمین صنعتی را یکی از علل افزایش قراردادهای منعقده بیان کرد و اظهار داشت: قیمت اراضی صنعتی در انتهای هر سال تعیین می شود اما امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا، مقرر شد تا پایان اردیبهشت زمین با قیمت سال ۹۸ واگذار شود  و یکی از عوامل افزایش تقاضا برای زمین صنعتی نیز همین بوده است.

وی گفت: زمین های واگذار شده در سال جاری مربوط به شهرک های صنعتی گرمه، مانه و سملقان، بیدک و شهرک شماره ۳ بجنورد بوده است.

وحدت افزود: در سال ۹۸، کل قراردادهای منعقد شده این شرکت ۶۲ فقره بود که در آن ۱۷ هکتار زمین صنعتی واگذار شد اما امسال فقط در یک ماه ۱۵ قرارداد واگذاری منعقد و هشت هکتار زمین واگذار شده که چنین امری در سال های گذشته بی سابقه بوده است.

وی اظهار داشت: سال گذشته ۱۸ واحد صنعتی در شهرک های صنعتی خراسان شمالی به بهره برداری رسید که با بهره برداری از این واحدها برای ۲۰۴ نفر اشتغال زایی شد.

وحدت، مجموع سرمایه گذاری این واحدها را ۳۲۲ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: سال قبل ۲۷ واحد دیگر نیز ظرفیت تولید خود را به طور میانگین ۳۰ درصد افزایش دادند.

۲۷۸ واحد صنعتی در ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی خراسان شمالی فعالیت می کنند.

مجموع سرمایه‌گذاری در این واحدها ۲ هزار و ۸۱۶ میلیارد ریال و آمار اشتغال زایی آنها نیز چهار هزار و ۳۸۵ نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha