مهلت ثبت‌نام وام‌های دانشجویی امروز پایان می‌یابد

تهران- ایرنا- فرایند ثبت‌نام دانشجویان برای دریافت انواع وام‌های دانشجویی امروز به پایان می‌رسد.

پیش از شیوع ویروس کرونا، آخرین مهلت دانشجویان برای دریافت انواع وام های دانشجویی تا ۱۰ اسفندماه ۹۸ اعلام شده بود. اما با تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این مهلت تا امروز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه تمدید شد.

بر اساس مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان، مبلغ وام ضروری دانشجویان در بخش مسکن، زیارت و ازدواج به یک میلیون تومان افزایش یافت.

تسهیلات و وام های ویژه دکتری به دانشجویانی اختصاص می یابد که در بانک توسعه تعاون پرونده تشکیل داده و برای یک بار از آن بانک وام دریافت کرده اند. مبلغ این وام ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

وام تحصیلی ویژه دکتری صندوق رفاه دانشجویان در یک لیست به مبلغ سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای ۶ ماهه نخست سال تحصیلی جاری امکانپذیر است.

ناصر مطیعی، رییس صندوق رفاه دانشجویان پیش از این به ایرنا گفته بود که وام دکتری به دانشجویان شاغل اختصاص نمی یابد.

وی همچنین درباره تمدید مجدد ثبت نام این وام ها اعلام کرده بود که این مسأله بستگی به شرایط کشور دارد و ستاد مقابله با کرونا باید شرایط را ارزیابی کند که امیدواریم این شرایط در کل کشور سفید شده و کسب و کار مردم به حالت عادی بازگردد تا صندوق رفاه دانشجویان هم بتواند اقساط را از دانش آموختگان بدهکار دریافت کرده و به دانشجویان متقاضی دریافت وام اختصاص دهد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان رقم وام های ترم دوم تحصیلی را بین ۲۲۰ تا ۲۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سایر وام ها را از جمله ضروری و دکتری به نام دانشجویان پرداخت می کنیم.

صندوق رفاه برای رفاه حال دانشجویان پیش از این به ایرنا اعلام کرده بود که سر رسید بدهی دانش آموختگان از اول اسفندماه ۹۸ تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ به مدت سه ماه تمدید می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha