حذف ۴ صفر از اقدامات خوب دولت است

تهران- ایرنا- نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی در موافقت با حذف ۴ صفر از پول ملی، ‌گفت: یکی از کارهای بسیار خوبی که دولت انجام می‌دهد همین اصلاح ساختار پولی است و مجلس باید این اقدام دولت را تایید کند.

محمدرضا صباغیان بافقی روز دوشنبه در موافقت با طرح چهار صفر از پول ملی گفت: بحث گرانی‌ها و تورم خیلی مردم را تحت فشار گذاشته است و مردم انتظار دارند که مجلس اقدامی انجام دهد. حداقل انتظار مردم این است که مجلس نقشی در این باره ایفا کند.

نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، ابرکوه و خاتم در مجلس افزود: یکی از کارهای بسیار خوب دولت همین اصلاح ساختار پولی است امروز ارزش پول ما بسیار کاهش یافته است. همانطور که گفته شد چند صد برابر امروز نسبت به گذشته ارزش پول ما کاهش یافته است. امروز با اینکه دینار و ریال واحد پول ما است ولی امروز کسی از ‌آن استفاده نمی‌کند.

صباغیان یادآور شد: امروز اینقدر پول ما بی‌ارزش شده است که همانطور که گفته شد هزینه‌های چاپ پول به اندازه ارزش خود پول نیست. بعضی وقت‌ها ۵۰۰ تومان و ۲۰۰ تومان حتی صرف نمی‌کند که کسی از روی زمین پول را بردارد.

وی اضافه کرد:‌ اقدام خیلی خوب دولت باید زودتر از اینها انجام می‌شد واقعا لازم بود که مسئولان و  متولیان امر این کار را سال‌ها پیش انجام می‌دادند.

صباغیان تصریح کرد: ارزش پول ما امروز در برابر پول‌های دیگر کشورها فاقد ارزش است و این اقدام لازم است.  اگر دقت کنید مردم هم در این قضیه ناراضی هستند. یعنی اگر این کار امروز انجام شود مردم هم خرسند می‌شوند. به اعتقاد من مجلس باید امروز این اقدام دولت را تایید کند و ما هم کمک کنیم این اتفاق بیفتد.

صباغیان افزود: امروز وقت مردم و همه ما برای شمارش پول بیشتر گرفته می‌شود و در این باره  اشتباهات بیشتر است. ما اعداد را درست به‌کار نمی‌بریم. میلیارد و اعداد اینقدر سنگین هستند که به آن شکل که باید اعداد را درست به کار برد انجام نمی‌شود.

نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، ابرکوه و خاتم در مجلس بیان کرد:‌ اینکه عنوان شد موقعی که می‌خواهیم هزینه‌ای را پرداخت کنیم، راحت آن را گرد می‌کنند و حتی اصولا همان گرد هم به طرف بالا است. یک نوع کاری است که از لحاظ اقتصادی و شرعی درست نیست.

وی گفت: اقدام خیلی خوبی که دولت پیشنهاد داده است را ان‌شاءلله مجلس تصویب کند چرا که برای این وقت گذاشته است. این لایحه ۳ سال بررسی و ۲ سال اجرا می‌شود. فرصت خیلی خوبی است و این کار باید انجام شود. این اقدام انجام شود حداقلش این است که مردم در شمارش و محاسبه و حساب کردن راحت‌تر می‌شوند

این نماینده مجلس عنوان کرد:‌ باید نگاه کنیم که هدف دولت چیست؟ به هر حال در مسائلی که مطرح می‌شود به‌طور مثال گفتند که مشکلات اقتصاد، مگر ما مشکلات اقتصادی نداریم. پس مجلس هیچ‌ اقدامی انجام ندهد؟ خب خود همین کار در راستای رفع مشکلات مردم است. چرا که یکی از مشکلات مردم همین است و خیلی هم هزینه ندارد. اجازه دهیم دولت این کار را انجام دهد. از نمایندگان تقاضا دارم به این رای موافق بدهند تا گره‌ای از مشکلات مردم باز بشود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار سیاست