هشدار سرپرست فرمانداری درمیان درباره افزایشی شدن آمار کرونا

بیرجند - ایرنا - سرپرست فرمانداری درمیان نسبت به افزایشی شدن مبتلایان به کرونا در این شهرستان هشدار داد و از مردم خواست همچنان طرح فاصله ‌گذاری اجتماعی را جدی بگیرند و از برگزاری هرگونه تجمع خودداری کنند.

حسینعلی بخشی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه جاری بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در یک کانون شهری و ۲ کانون روستایی شهرستان شناسایی شده‌ است.

وی بیان کرد: طی چند روز گذشته روند ابتلای افراد به بیماری کرونا در شهرستان درمیان افزایش چشمگیری یافته است و برای مثال در روز گذشته چهار نفر مبتلا به ویروس کرونا در یک مرکز شهری شناسایی شدند.

سرپرست فرمانداری درمیان گفت: ما ملزم به اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا هستیم و با توجه به آخرین مصوبه، عموم مردم در شرایط کنونی با صبوری فاصله گذاری اجتماعی هوشمند را رعایت کنند تا به کرونا مبتلا نشوند.

وی تصریح کرد: برگزاری اجتماعات، جشن عروسی و مراسم سوگواری در این شهرستان ممنوع و جفا به سلامت عمومی است که در صورت مشاهده چنین مواردی با عوامل برگزار کننده آنها به صورت قانونی برخورد خواهد شد.

بخشی گفت: تجمعات نقش موثری در شیوع ویروس کرونا دارد برای مثال چهار نفر از مبتلایان در یکی از روستاهای شهرستان به دلیل حضور در مراسم ختم خانگی به ویروس مبتلا شدند.

وی افزود: تمامی قوانین و ضوابط بازدارنده به خاطر حفظ جان مردم است و شهروندان خودشان باید حساسیت‌های کرونا را درک کنند و بی دلیل نیست که خدمتگزاران آنها تصمیم به تعطیلی بازار، اماکن عمومی و مذهبی و اجرای طرح فاصله ‌گذاری گرفتند.

وی گفت: ویروس کرونا ثابت کرده که به هیچ عنوان شوخی بردار نیست و سرعت شیوع آن بسیار بالاست بنابراین اگر شهروندان رعایت نکنند دوباره این ویروس اوج می‌گیرد و خسارت سنگین‌تری وارد خواهد کرد.

سرپرست فرمانداری درمیان همچنین با اشاره به افزایش مصرف آب در روستاهای این شهرستان گفت: اکنون ۵۰ روستای درمیان با تانکر سیار آبرسانی می‌شود و همه تلاش ما این است که با ارسال به موقع و کافی آب در این شرایط، روستاییان دغدغه‌ای نداشته باشند.

وی ادامه داد: اما نیاز است مردم هم در مصرف آب صرفه جویی لازم را داشته باشند تا با کمبود و قطعی آب به ویژه در فصل گرما مواجه نشویم.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان درمیان طی روزهای اخیر روند افزایش داشته و بیشترین موارد مثبت استان در سه روز گذشته که اغلب آنها نمونه‌های سرپایی بوده، مربوط به این شهرستان است.

بنابر اعلام فرمانداری درمیان جلسه فوق العاده مدیریت بیماری کرونا شهرستان درمیان روز گذشته به ریاست سرپرست فرمانداری برگزار شد.

در این نشست مطرح شد که تاکنون روستای شیرگ، هندوالان و شهر طبس مسینا سه مرکز شیوع شهرستان درمیان بوده‌اند و حتی افراد سالم در موارد ضروری تردد را در این مناطق با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام دهند.

همچنین درخصوص کمبود آب در روستای شیرگ در چند روز اخیر، مخازن روستا شست و شو داده و آب حمل شده به این روستا چند برابر سهمیه اختصاص داده شده است.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵ کیلومتری بیرجند است.

همچنین شهرستان مرزی زیرکوه در این استان دیروز (یکشنبه) به عنوان منطقه سفید (کم خطر) اعلام شد.

براساس آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۹۷ هزار و ۴۲۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۲۰۳ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =