۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۹
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83774367
۰ نفر

برچسب‌ها

برخی نقاط شهر مشهد دچار آبگرفتگی شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: در پی بارش شدید و ناگهانی عصر امروز ۱۴ اردیبهشت برخی از نقاط در سطح این کلانشهر دچار آبگرفتگی شد.

علیرضا صحراگرد عصر یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: آبگرفتگی ناشی از بارش رگباری باران در مناطقی همچون چهارراه مخابرات، تقاطع استاد یوسفی، میدان الهیه، ابتدای بلوار شاهد، شاهنامه ۴۷ و میدان محمدیه به دلیل کم حجم بودن کانالهای انتقال آب رخ داد.

وی ادامه داد: ۶۵ دستگاه تانکر، ۱۱ دستگاه پمپ خودمکش و ۱۲۰ دستگاه موتورپمپ سیار سبک برای رفع رواناب و آبگرفتگی ناشی از باشهای بهاری در نقاط مختلف کلانشهر مشهد مستقر و بکار گرفته شده‌اند. 

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: با توجه به حجم بارش و برای جلوگیری از راه یافتن آب باران به خانه‌های شهروندان هزار و ٣٠٠ کیسه شن نیز در تمام نقاط مشهد جانمایی شده است.

وی افزود: نیروهای خدمات شهری شهرداری مشهد تا عادی شدن شرایط جوی و پایان بارندگی در حالت آماده‌باش بسر می‌برند. 

بر اساس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی احتمال بارش شدید باران، تگرگ و بروز سیلاب در مناطق مختلف این استان ظرف دو روز آینده زیاد است لذا مردم باید تدابیر ایمنی را مدنظر قرار داده و از نزدیک شدن به رودخانه‌ها پرهیز کنند.

کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد دارای ۱۳ منطقه و ۴۴ ناحیه شهرداری است. این کلانشهر ۳۵۰ کیلومتر مربعی در مجموع ۷۲۳ کیلومتر گذرگاه محلی، خیابان و بزرگراه دارد که شامل ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه، ۱۳۴ کیلومتر خیابان شریانی درجه یک، ۲۵۸ کیلومتر خیابان شریانی درجه دو و ۲۳۱ کیلومتر گذرگاه محلی است.

همچنین ۹۶ تقاطع غیرهم‌سطح، دوربرگردان و زیرگذر در مسیر خیابانهای مشهد مورد استفاده شهروندان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =