تصمیم نهایی درباره منتخب تفرش در جلسه بعدی شورا اتخاذ می‌شود

تهران-ایرنا- عضو حوقدان شورای نگهبان در اینستاگرام خود نوشت: بی اعتباری مدرک منتخب مردم تفرش برای اعضا محرز شده اما برای اینکه تصمیم گیری جامع‌تر و دقیق‌تر باشد مقرر شد بررسی بیشتری صورت گیرد و در جلسه بعدی تصمیم نهایی اتخاذ شود.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان،  هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان در پستی در اینستاگرام خود با عنوان " گزارش بیست و هشتم" نوشت: پس از برگزاری سه جلسه فقهی توسط فقهای شورای نگهبان در هفته گذشته برای پاسخ به استعلامات دیوان عدالت اداری، چهارشنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۹ جلسه شورای نگهبان برگزار شد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان افزود: در این جلسه به طور مفصل در خصوص بحث مدرک تحصیلی منتخب تفرش در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بحث و تبادل نظر شد. معاون امور انتخابات شورای نگهبان در ابتدای جلسه توضیحی از بررسی‌های صورت گرفته در خصوص مدرک تحصیلی نامبرده ارائه کرد.

وی یادآورشد: بر اساس گزارش ایشان از زمانی که مستنداتی در این خصوص ارائه شد، استعلاماتی از وزارت علوم صورت گرفت و برخی از اعضای شورا نیز موارد مطروحه را با ایشان در میان گذاشته و پاسخ‌های فرد منتخب را شنیدند.

طحان نظیف گفت: یکی از اعضای شورا شخصا با موسسه‌ای که منتخب در آن تحصیل کرده بود و موسسه دیگری که مدرک به نام آن صادر شده بود تماس گرفته و کسب اطلاع کرده بود. واقعیت این است که موسسه مربوطه که متاسفانه در سایت خود مدعی برگزاری دوره‌های مختلف تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری! به صورت الکترونیک است، اساسا فاقد مجوز از مرجع مربوطه یعنی وزارت علوم است. موسسه مزبور در صدور مدرک برای منتخب تفرش از نام موسسه مشابهی که دارای مجوز از وزارت علوم بوده سوء استفاده کرده است.

 عضو حقوقدان شورای نگهبان اضافه کرد: موسسات دارای مجوز آموزش الکترونیک در کشور انگشت‌شمار هستند و قاعدتا افراد زیادی در دام این موسسه افتاده‌اند و البته جای طرح این سوال وجود دارد که تا کی مردم باید دچار چنین مشکلاتی شوند؟ طبق اطلاعاتی که این موسسه در سایت خود به نمایش گذاشته حدود ۸۰۰۰ نفر دانشجو و فارغ‌التحصیل آن هستند! سرنوشت این افراد چه خواهد شد؟ چرا باید اتفاقی که سال‌های گذشته در خصوص دانشگاه هاوایی و یا موسسات مالی اعتباری بدون مجوز رخ داد، مجدداً تکرار شود؟

وی یادآورشد: در این مدت حتی دفتر نظارت شورای نگهبان در شهر خاش و نهادهای دیگر مامور گردیدند که به صورت میدانی موضوع را بررسی نمایند که اثری از آدرس اعلام شده این موسسه در این شهر نیافتند.

طحان نظیف خاطرنشان کرد: در این جلسه بحث نداشتن مجوز این موسسه و بی‌اعتباری مدرک منتخب تفرش برای اعضای شورا محرز شد، اما برای اینکه تصمیم‌گیری جامع‌تر و دقیق‌تر باشد و خدای ناکرده حیثیت منتخب تفرش در صورتی که حتی ذره‌ای هم ذی‌حق  باشد و همچنین حق مردم رأی‌دهنده به ایشان تضییع نگردد، با تاکید اعضا و خصوصا آیت‌الله جنتی مقرر شد باز هم بررسی بیشتری صورت گیرد و در جلسه بعدی تصمیم نهایی اخذ گردد.
 عضو حقوقدان شورای نگهبان همچنین از بررسی و پایان بررسی اساسنامه کمیته ملی المپیک خبر داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =