احیای اقتصاد کرونازده نیازمند اراده‌ ملی  است

تهران- ایرنا- نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس، احیای اقتصاد آسیب‌دیده و جهش تولید در شرایط پساکرونایی را نیازمند اراده و وحدت‌رویه دانست و گفت: اصلاح ساختارهای مالی، اقتصادی و تولیدی برای یک فضای کسب و کار مناسب، می‌تواند منجر به ایجاد اشتغال و افزایش رفاه خانوارها شود.

«حسین امیری خامکانی» در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با گرامیداشت هفته کار و کارگر و روز معلم و روز شوراها، گفت: لازم می‌دانم از همه پرسنل واحدهای بهداشتی و درمانی به ویژه دکتر نمکی وزیر بهداشت و مجموعه دولت و وزیران و همه نهادهای حاکمیتی درون نظام قدردانی کنیم.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس افزود: انصافا همه نظام از شخص مقام معظم رهبری تا همه دستگاه‌ها، موسسات و نهادهای درون نظام با جدیت کمک کردند و همین باعث شد که امروز برخلاف کشورهای توسعه یافته مدعی جهان اولی، مردم و حاکمیت ایران رفتار جهان اولی داشتند و نتیجه توسعه یافتگی گرفتند.

امیری‌خامکانی، سه ماموریت مجلس جدید را مدیریت کامل بیماری کرونا، احیای اقتصاد کرونازده و ماموریت سال یعنی جهش تولید، عنوان کرد و گفت: کرونا بلایی است که بزرگترین اقتصادهای جهان را به زانو درآورده و صنعت نفت جهان اولین قربانی آسیب‌های اقتصادی کرونا است. بزرگترین اقتصاد جهان بیشترین ضربه‌های اقتصادی را به خود دیده است.

وی خاطرنشان کرد: نفت آمریکا بزرگترین ضربات را در هفته اخیر دیده است. میلیون‌ها نفر بیکار شده‌اند و اروپا هم وضعیت خیلی بهتری از آمریکا ندارد بلایی که امروز همه کشورها صرفنظر از توان نظامی و اقتصادی و علمی را گرفتار کرده است انعکاس گسست انسانی و عدم حساسیت ملت‌ها در قبال ظلمی است که به دیگران می شود اقتصاد ما از دو عارضه تحریم و کرونا آسیب دیده است.

وی افزود: در این شرایط مجموعه حاکمیت شامل قوای سه‌گانه و همه نهادهای درون نظام باید به یک دولتمداری هوشمند برسند. نیاز به ابتکار عمل و همدلی بیشتر است. ما باید تعهد و هنر دولتمداری و حکومت‌مداری خود را به رخ جهانیان بکشیم همانطور که در مبارزه با کرونا با وحدت رویه اینطور شد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان عنوان کرد: جبران آسیب‌هایی که بر اثر کرونا به واحدهای تولیدی به خصوص کسب و کارهای خرد رسیده از یک طرف و از طرف دیگر پرداختن به جهش تولید نیازمند اراده‌ای ملی و وحدت رویه است و ماموریتی است که مقام معظم رهبری به آحاد جامعه و همه نهادهای حاکمیتی داده‌اند.

امیری‌خامکانی یادآور شد: ما همچون دفاع مقدس در مبارزه با کرونا یاد گرفته‌ایم که هر تصمیمی ملی فقط با انگیزه و تلاش ملی به سرانجام می‌رسد. فضای ایام کرونایی یادآور شد که ملت و دولت به عنوان حاکمیت هر دو در امور ملی مسئول هستند.

این نماینده مجلس افزود: تجربه کردیم که وحدت رویه و همدلی و همصدایی نیاز اداره کشور است ما یاد گرفته‌ایم که هر امری در اقتصاد در اشتغال در فرهنگ و آموزش و درمان، شهروندان مسئول و مدیران با تدبیر می‌خواهد دولت‌مداری خوب در گرو شهروندانی با انگیزه و مسئولیت پذیر و مسئولین پاکدست و با تجربه و عاشق ملک و ملت است.

امیری‌خامکانی تصریح کرد: احیای اقتصاد آسیب دیده و جهش تولید در شرایط پساکرونایی تدابیر خاص خود را می‌طلبد. اصلاح ساختارهای مالی، اقتصادی و تولیدی برای یک فضای کسب و کار مناسب، تسهیل صادرات و مدیریت واردات می‌تواند ما را در جهش تولید کمک کند که منجر به ایجاد اشتغال و افزایش رفاه خانوارها شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =