انجمن جلوه‌های ویژه میدانی سایت فعال دارد

تهران- ایرنا- ایمان کرمیان، رییس انجمن جلوه‌های ویژه میدانی می‌گوید شاید عده زیادی از افراد ندادند اما انجمن جلوه‌های ویژه حدود ۶ سال است که سایت اطلاع رسانی دارد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، خانه سینما دارای ۳۲ صنف است که تنها ۱۰ صنف آن دارای سایت و اطلاعات منتشر شده هستند. این صنوف عبارتند از برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان، منتقدان و نویسندگان سینمایی، دستیاران فیلمبردار، سازندگان فیلم کوتاه، کارگردانان، عکاسان فیلم، انیمیشن، تهیه‌کنندگان سینمای مستند، فیلمبرداران و تدوینگران.

این امر در دنیای دیجیتال و زمانی که بیش از هر زمانی بر شفاف‌سازی اطلاعات و به روز بودن اطلاع‌رسانی تاکید می‌شود، آنهم در مورد صنعت پرمخاطبی چون سینما سوالات زیادی را مطرح کرده است. به همین منظور با ایمان کرمیان رییس انجمن جلوه‌های ویژه میدانی به گفتگو نشستیم.

لزوم شفاف‌سازی اطلاعات و به روز بودن اطلاع‌رسانی صنوف سینمایی در همه امور مهم است و برای همین با ایمان کرمیان رییس انجمن جلوه‌های ویژه میدانی به گفتگو نشستیم.

ایمان کرمیان رییس انجمن جلوه‌های ویژه میدانی در این باره به ایرنا گفت: شفافیت و هویتمند بودن صنوف سینمایی امری لازم الاجرا است. انجمن جلوه‌های ویژه جزو معدود انجمن‌هایی است که دارای سایت است. فهرست تمام عوامل و فعالیت‌های انجمن در این پایگاه لحاظ شده و آخرین تاریخ به‌روزرسانی آن مربوط به دی ماه سال ۹۸ است. اینکه باید سایت به‌روز باشد درست است اما از آنجاکه سال سینمایی معمولا از نیمه دوم هر سال آغاز می‌شود سایت در آن زمان به روز می‌شود. 

وی ادامه داد: در هر صنفی عده‌ای پیشکسوت و یا عضو افتخاری صنف حضور دارند و فکر نمی‌کنم منافاتی با موضوع داشته باشد. ممکن است برخی از این افراد در حال حاضر فعالیتی نداشته و کار نکنند اما به دلیل پیشکسوت بودن افراد و افتخارهایی که کسب کرده اند، عضو آن صنف یا انجمن هستند.

رییس انجمن جلوه های ویژه با بیان اینکه اطلاع رسانی در گروهی در فضای مجازی انجام می شود، گفت: اطلاع رسانی در حوزه ما به گونه‌ای است که سعی شده تمام اتفاقات به روز باشد. ما تعدادی دستیار داریم که در سایت و انجمن به عنوان دستیار و اعضای وابسته شناخته می‌شوند. حدود ۲۸ مدیر داریم که وضعیت آن‌ها نیز مشخص است. حال در این میان کسانی که به روز کار می‌کنند نیز مشخص و سایت‌ها و خبرگزاری‌ها خبرهای مربوط به این افراد را کار می‌کنند و این موضوع هم در سایت انجمن و هم در گروه ما در فضای مجازی قرار می‌گیرد.

کرمیان درباره فعالیت سایت این انجمن توضیح داد: شاید خیلی از افراد اطلاع نداشته باشند که انجمن جلوه های ویژه سایت دارد اما حدود ۶ سال است این سایت راه اندازی شده است و در سال‌های اول بازدید از آن بالا بوده اما شاید قصور و تنبلی ما و یا روابط عمومی انجمن بوده است که بسیاری از افراد نمی‌دانند این انجمن سایت دارد. البته شاید این روزها دنبال کردن سایت سخت تر باشد و فضای مجازی بیشتر دنبال می‌شود.

وی درباره شفافیت اطلاعات انجمن جلوه های ویژه، گفت: از زمانی که من این مسئولیت را برعهده گرفته ام، تمام اطلاعات اعضا را زمانی که خانه سینما و وزارت ارشاد از ما خواسته است، تحویل داده‌ایم. اینکه اطلاعات ما در صنف شفاف باشد هیچ اشکالی ندارد. هر انجمنی یک اساسنامه دارد و بر اساس آن شما باید با دو سوم اعضا در مرحله اول مجمع را تشکیل بدهید و در مرحله دوم با نصف به علاوه یک نفر از اعضا مجمع رسمیت پیدا می کند. 

رییس انجمن جلوه‌های ویژه افزود: مجمعی که من تشکیل دادم مربوط به سال گذشته است که تاریخ برگزاری و تعداد اعضای شرکت کننده، تعداد آرا و... مشخص و به تایید خانه سینما رسیده و تایید شده است. تمام این اطلاعات در سایت انجمن قرار داده شده است و طبق این موضوع من صورت جلسه مجمع را به نماینده خانه سینما که پیشکسوتان انجمن بعنوان رییس، نایب رییس ومنشی جلسه حضور داشته و امضاکرده‌اند، تحویل داده ام. همه اطلاعات به صورت شفاف نزد من و دیگر دوستان قرار دارد.
 
کرمیان خاطرنشان کرد: البته همیشه در هر انتخاباتی، اعتراضاتی هم مطرح می‌شود اما ما حداقل در دوران مسئولیت سعی کرده‌ایم با هیات مدیره شفاف باشیم و حتی می‌توانیم به خبرگزاری‌ها و مطبوعات درباره دریافت‌ها، پرداخت‌ها و مسایل مالی توضیح و گزارشی ارایه دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =