۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۶
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83773960
۰ نفر

برچسب‌ها

هاشمی: درآمد شهرداری تهران با بسته محرک اقتصادی افزایش می یابد

تهران - ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت که بر اساس لایحه بسته محرک اقتصادی در شرایط کرونایی، درآمد شهرداری افزایش می‌یابد.

به گزارش ایرنا، «محسن هاشمی» روز یکشنبه پس از دویست و یازدهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره جزئیات لایحه بسته محرک اقتصادی در شرایط کرونایی که توسط شهرداری به شورای شهر ارسال شده است، اظهار داشت: این بسته امروز به صورت کامل در صحن شورا بررسی شد.

وی گفت: بسته دارای ۱۴ ماده بود که با پیشنهاد اعضای شورا ماده‌های دیگری نیز به آن اضافه و سرانجام با تغییراتی تصویب و در اختیار شهرداری قرار گرفت.

هاشمی توضیح داد که این بسته به صورت کلی سه بخش دارد که بخش اول مربوط به موضوع خوش‌حسابی شهروندان است و بر اساس آن در صورتی که مردم بدهی‌های خود را به شهرداری زودتر پرداخت کنند، از تخفیف‌های مناسبی برخوردار خواهند شد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: بخش دوم این بسته مربوط به کمک‌های داوطلبانه و مؤمنانه به شهرداری است تا از این طریق درآمدهایی برای شهرداری کسب شود و بتوان به شهروندان نیازمند کمک کرد.

عضو شورای تهران افزود: بخش سوم این بسته مربوط به موضوع افزایش درآمد از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ بود که بر اساس آن به شهرداری اجازه داده شد درآمدهایی را در این حوزه کسب کنند.

درآمد شهرداری افزایش می یابد

رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره میزان افزایش درآمد شهرداری از طریق تصویب لایحه بسته محرک اقتصادی گفت:‌ در بخش خوش‌حسابی شهروندان می‌توان شاهد درآمد ۳۰ درصدی برای شهرداری باشیم.

وی افزود: در حوزه معماری و شهرسازی نیز با افزایش سرعت انجام پروژه‌ها ۳۰ درصد درآمد شهرداری زودتر حاصل می‌شود.

تعیین تکلیف ۷۰ تا ۸۰ هزار و پرونده کمیسیون ماده ۱۰۰

هاشمی گفت: حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ وجود دارد که مربوط به ۴۰ سال پیش تا کنون است.

وی افزود: این پرونده‌ها مربوط به املاکی بوده که بلاتکلیف مانده و نه تخریب شده و نه مالکان آن جریمه شده‌اند.

رئیس شورای شهر تهران افزود:‌ در حال حاضر برخی از قوانین تغییر کرده و ساخت این املاک تخلف فرض نمی‌شود که اکنون می‌توان دوباره به این موضوع ورود کرد و با اعمال جریمه و نه تخریب درآمدهایی را برای شهرداری کسب کرد.

هاشمی گفت: به دلیل توافقات قبلی برخی از ساختمان‌ها در کوچه‌ها و خیابان‌ها طبقات آنها بالا و پایین بوده به طوری که مثلاً در یک کوچه سه واحد مسکونی مجاور هم دارای طبقات ۵، ۴ و ۶ هستند و وضعیت به اصطلاح دندان‌موشی در نمای ساختمان‌ها شکل گرفته و می‌توان با در نظر گرفتن خط آسمان این مشکل را رفع کرد.

لایحه بسته محرک اقتصادی صبح امروز در صحن شورای شهر شهر تصویب شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =