احداث مدرسه ۹ کلاسه روستای آداغان ماکو آغاز شد

ارومیه- ایرنا- عملیات اجرایی یک باب مدرسه ۹ کلاسه در روستای «آداغان» از توابع شهرستان ماکو با حضور مسوولان این شهرستان امروز، یکشنبه آغاز شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در آیین کلنگ‌زنی این مدرسه روستایی اظهار داشت: این واحد آموزشی در راستای ایفای مسوولیت اجتماعی و با توجه به اهمیت موضوع آموزش و پرورش برای مجموعه منطقه آزاد و خدمات‌رسانی به روستاهای محروم منطقه به پاس قدردانی از زحمات معلمان احداث می‌شود.

محمدرضا عبدالرحیمی افزود: این پروژه در زمینی به مساحت و زیربنای هزار و ۵۰۰ متر مربع احداث می‌شود.

وی ادامه داد: این مدرسه با هزینه ۴۱ میلیارد ریال که اعتبار آن از سوی سازمان منطقه آزاد ماکو تامین می‌شود در مدت زمان یکسال احاث خواهد شد.

وی روستای «آداغان» را یکی از روستاهای مهم شهرستان ماکو عنوان کرد و اظهار داشت: این روستا نیاز به رسیدگی و توجه بیشتر دارد و خوشبختانه طی روزهای گذشته نیز شاهد آبرسانی به این روستا بودیم.

مدیر عامل سازمان اضافه کرد: ۲ باب مدرسه ۸ و ۱۰ کلاسه نیز هفته جاری در شهر «یولاگلدی» شهرستان شوط و روستای «قیرکندی» شهرستان پلدشت در مجموع با اعتبار ۷۱ میلیارد ریال توسط سازمان منطقه آزاد ماکو به مناسبت هفته معلم کلنگ‌زنی می‌شود.

مساحت منطقه آزاد ماکو حدود پنج هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری‌ آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha