ارتقای جایگاه معلم امری ضروری است

تهران- ایرنا- نماینده اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ارتقای جایگاه معلم، گفت: امروز باید جایگاه آموزش و پرورش و وزارت علوم به ردیف‌های سوم و چهارم ارتقای پیدا کند چرا که راه ثروتمند شدن کشور و توسعه پایدار توجه به قشر معلم و استاد است.

«اکبر رنجبرزاده» در جلسه علنی روز یکشنبه در نطق میان دستور خود گفت: در هفته‌ای که گذشت با سالروز شوراها روز کارگر و هفته معلم مصادف بود که در بحث شوراها تاکید دارم که آنچه که در قانون اساسی آمده است برای واگذاری بیشتر اختیارات به این عزیزان در حوزه شهری عمل شود و اینها بتوانند به وظایف خود عمل کنند و مجلس نیز در سطحی بالاتر نظارت و قانونگذاری انجام دهد.

نماینده اسدآباد در مجلس افزود: روز کارگر بر همه تلاشگران عرصه تولید و جهادگران خط مقدم پیشرفت و توسعه را تبریک می‌گویم و اعتقاد دارم بخشی از پیشرفت و توسعه کشور مدیون آنهاست که باید حقوق حقه آنها رعایت شود و همه در جهت تقویت این قشر گام‌های موثری برداریم.

رنجبرزاده تصریح کرد: روز معلم یاد و خاطره شهید مطهری را گرامی می‌دارم. شهید مطهری به عنوان یک استوانه هدایتگر ایدئولوژی نظام اسلامی بود که امروز هم از آثار و برکات وی همچنان جوانان و مشتاقان چشمه جوشان و خروشان ایدئولوژی اسلامی بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: همه بر این اعتقاد داریم که معلم و استاد محور توسعه پایدار هستند و راهی جز این نیست که باید به این قشر عظیم توجه ویژه بشود.

نماینده مردم اسدآباد خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا کند و تمایل داریم بتوانیم هزینه‌های مترتب بر ناهنجاری‌ها را کاهش دهیم و به دنبال اصلاحات در مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و تقویت در جبهه اقتصادی هستیم ضروری است معلم را در اولویت قرار بدهیم.

رنجبرزاده یادآور شد: امروز جایگاه آموزش و پرورش و وزارت علوم در ردیف بالای دهم قرار دارد و این باید به ردیف‌های سوم و چهارم ارتقای پیدا کند. راه ثروتمند شدن کشور و راه توسعه پایدار توجه به قشر معلم و استاد هست که متاسفانه تا به امروز مورد غفلت قرار گرفته است.

وی با اشاره به بحث اقتدار نظام جمهوری اسلامی گفت: امروز پیشرفت‌های نظامی و قدرت دفاعی کشور منشور عزت و عظمت جهان اسلام شده است. امروز ما افتخار داریم که با وجود همه تحریم‌های، تهدیدها و تنگناها توانستیم در شرایطی که همه سردرگریبان مبارزه با ویروز منحوس ویروس کووید ۱۹ هستند ماهواره نظامی و اطلاعاتی را به فضا پرتاب کنیم.

نماینده اسدآباد تصریح کرد: ما و ملت ایران به این پیشرفت و این پیروز افتخار می‌کنیم و به همه دست‌اندرکاران به ویژه سپاه مقتدر پاسداران انقلاب اسلامی را تبریک می‌گوییم. این حرکت مرهمی بود بر آلام و زخم‌های مردم که تحریم‌های ناشی شد و این افول قدرت آمریکایی را به نمایش گذاشت و اقتدار جمهوری اسلامی را نمایش داد.

رنجبرزاده افزود: امروز بر خودمان می‌بالیم که پرچمدار مبارزه با استکبار جهانی شده‌ایم و راه عزت این کشور آن است که این ویروز منحوس ناخوانده آمریکایی در منطقه که بسیار جدی‌تر و مخرب‌تر از کووید ۱۹ است، هستند و جهان بشریت را تحت شعاع خودشان قرار داده‌اند باید از این منطقه بیرون برانیم و این اتفاق خواهد افتاد.

وی خاطرنشان کرد: باید ملت ایران و مردم منطقه و جبهه مقاومت همچنان هوشمندانه به مبارزات خود ادامه دهند تا به فضل الهی این ویروس مخرب آمریکایی در منطقه بیرون رانده بشود و شکسته بشود و جایگزین آن اقتدار و پیروزی ملت‌های منطقه و جهان اسلام باشد.

این نماینده مجلس عنوان کرد: از همه دست‌اندرکاران عرصه سلامت کشور و به ویژه مردمی که دست به دست همه دادند پزشکان فرهیخته و پرسنل بهداشتی و کادر درمانی و وزیر بهداشت و وزارت بهداشت و درمان و همه عزیزان و همکاری مردم و همسویی و هم افزایی در جهت مقابله با این ویروس در جبهه واحدی قرار گرفته‌اند.

رنجبرزاده افزود: سپاهیان، ارتش و مردم دست به دست هم دادند و امروز افتخاری برای کشور آفریده شد به نام جمهوری اسلامی ثبت شد که پیشتازتر از کشورهای غربی آمریکایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =