۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۲
کد خبرنگار: 2169
کد خبر: 83773833
۰ نفر

برچسب‌ها

محموله چوب قاچاق در مهاباد توقیف شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: یک محموله ۲ تُنی چوب قاچاق که در یک دستگاه خودرو، بارگیری شده بود، در جاده «اوزون‌دره» این شهرستان توقیف شد.

مجید پاتو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مقدار چوب قاچاق از نوع درخت بید است که متخلفان به صورت غیرمجاز آن را در روستای «بیرم» قطع کرده بودند.

وی افزود: با هوشیاری ماموران یگان حفاظت این اداره، خودرو حامل این بار چوب در جاده «اوزنده» بخش خلیفان این شهرستان توقیف و به پارکینگ اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد انتقال داده شد.

وی اضافه کرد: راننده این خودرو نیز با تشکیل پرونده به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد افزود: هرگونه جابجایی و حمل چوب در بین شهرها و جاده‌های بین شهری بدون مجوز رسمی از اداره منابع طبیعی جرم محسوب و درصورت مشاهده پیگیری و برخورد قضایی می‌شود.

«پاتو»، از مردم طبیعت‌دوست، همیاران طبیعت، دهیاران، شوراهای اسلامی شهر و روستا خواست تا برای مشارکت در حفاظت از منابع طبیعی، گزارش‌های خود را مبنی بر تخریب، تصرف و قطع غیرمجاز درختان، به شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

وی گفت: سال گذشته نیز بیش از ۴۰ تُن چوب قاچاق در مناطق مختلف این شهرستان در قالب ۹ عملیات مختلف براساس گزارش‌های مردمی کشف و در این ارتباط نیز ۶ دستگاه خودرو توقیف شد.

وی افزود: در شهرستان مهاباد بیش از ۱۹۷ هزار هکتار مراتع روستایی و ییلاقی و ‌هزار هکتار جنگل وجود دارد که جنگل‌های مهاباد بیشتر در مناطق غربی و در روستاهای «کاولان» و «کوران» واقع شده است.

جنگل‌های مهاباد که جزو جنگل‌های زاگرس شمالی است در طول بیش از ۵۰ هزار سال گذشته تشکیل شده است و به لحاظ محافظت از منابع آب و خاک، تولید محصولات فرعی، ذخایر ژنتیکی، مصارف درمانی، توانایی‌های اکوتوریستی و ارزش‌های زندگی، دارای اهمیت زیادی است.

آذربایجان‌غربی ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار عرصه ملی دارد که ۱۰۱ هزار هکتار آن را جنگل‌ها تشکیل می‌دهد و نقطه آغاز رویشگاه جنگلی زاگرس محسوب می‌شود.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha