۳۰۰ نقطه از شبکه توزیع آب روستاهای میناب اصلاح شد

بندرعباس- ایرنا- ۳۰۰ نقطه از شبکه توزیع آب روستایی در بخش‌های مرکزی، سندرک، توکهور و بندزرک شهرستان میناب اصلاح شد.

مدیر شرکت آب و فاضلاب میناب گفت: ۷۰ درصد شبکه آب در این بخش‌ها فرسوده هستند اما بنا به رسالت این شرکت، طرح اصلاح و بازسازی شبکه‌های آب در چند روستای شهرستان میناب با هدف ایجاد شبکه آبی پایدار استمرار دارد.

مصطفی زائرپور روز یک‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: فرسودگی شبکه‌ها از دلایل عمده هدررفت آب است، اما پس از یکپارچه‌سازی شرکت‌های  آب و فاضلاب شهری و روستایی، شناسایی شبکه‌های فرسوده در دستور کار قرار گرفته که بر اساس اولویت در حال اصلاح و بازسازی است.

وی ادامه داد: در اجرای طرح اصلاح و بازسازی شبکه‌های آب روستایی، اقداماتی از جمله اجرای شبکه جدید زهوکی، تعمیر پمپ چاه‌های سرنی، تلنگ، رکن آباد، پل بصره و مجتمع تیاب، تجهیز و اضافه شدن یک حلقه چاه برای تامین آب مجتمع توکهور و آبرسانی سیار به روستای تمبک تا اتمام اصلاح شبکه اصلی انجام شده است.

به گفته مدیر شرکت آب و فاضلاب میناب، همچنین در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر در روستاها، ۲ اکیپ جدید به بخش اتفاقات اضافه شد تا روند اصلاح شبکه‌های آب سرعت بیشتری بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان اواخر اسفندماه سال گذشته، در خصوص وضعیت آبی روستاهای بخش توکهور و هشتبندی، فرسودگی شبکه های توزیع، افت سطح آب چاه ها، توسعه روستاها و وجود انشعابات غیرمجاز را از دلایل اصلی کمبود آب در شبکه توزیع آب این روستاها عنوان کرد.

به گفته امین قصمی، در حال حاضر آب شرب مورد نیاز روستاهای بخش توکهور از طریق ۱۲ حلقه چاه به ظرفیت بیش از ۱۰۰ لیتر بر ثانیه تامین می‌شود و حفاری یک حلقه چاه برای رفع نیاز آبی مجتمع روستای چراغ آباد و شهرک جعفرآباد میناب نیز انجام شده که در سال ۹۹ تجهیز خواهد شد.

وی در خصوص طرح احداث شبکه توزیع آب شهرک جعفرآباد و شهرک المهدی و اصلاح بخشی از شبکه هشتبندی نیز اعلام کرد که این طرح در دست اقدام است و در نیمه اول سال۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

بخش توکهور و هشتبندی از بخش‌های مهم در حوزه کشاورزی میناب به شمار می‌روند و این بخش‌ دارای ۳۷ روستا با جمعیت ۲۳ هزار و ۸۱۱ نفر است.

این روستاها افزون بر ۶ هزار و ۴۰۰ خانوار هستند اما تعداد اشتراک فعال آنها ۴ هزار فقره انشعاب است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =