چین نسبت به بازگشت اعتراضات به هنگ کنگ هشدار داد

پکن- ایرنا- چین هشدار داده است بازگشت اعتراضات و ناآرامی های به هنگ کنگ می تواند آینده این منطقه بزرگ مالی و تجاری را تباه کند.

به گزارش روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست چین، نمایندگی چین در هنگ کنگ تلاش های سیاستمداران مخالف در این منطقه را برای ترغیب جوانان به شروع اعتراضات با هدف حمایت از دموکراسی محکوم کرده است.

همزمان اعلام شده است که برخی ها در هنگ کنگ به خاطر تلاش برای بمب گذاری دستگیر شده اند و سه بمب در یک مدرسه خالی کشف شده است.

اداره ارتباطی پکن در منطقه هنگ کنگ در بیانیه ای آورده است که هنگ کنگ در صورتی که اعتراضات به آن بازگردد و ناآرامی ها شروع شود، آینده ای نخواهد داشت.

این بیانیه تاکید می کند دولت هنگ کنگ و مردم بشدت برای مبارزه با کرونا در تلاش هستند و باید این ویروس را مهار کرد ولی آغاز اعتراضات ضربات جدی بر پیکر اقتصادی منطقه وارد خواهد کرد.

دفتر نمایندگی ارتباطی پکن اضافه کرد که سیاستمداران مخالف، با اظهارات و توصیه های خود درباره حمایت جوانان از دموکراسی، در واقع آنها را به سمت ارتکاب جرم و جنایت ترغیب می کنند.

این بیانیه اقدامات روزهای اخیر در تعطیلات روز جهانی کارگر از سوی برخی شورشیان به ویژه پرتاب بمب های آتش زا و برهم زدن نظم و آرامش در فروشگاه ها را بشدت محکوم کرده است.

یکی از کسانی که در روزهای اخیر به اتهام بمب گذاری و پرتاب بمب های بنزینی در هنگ کنگ دستگیر شده فقط ۱۵ سال داشت دفتر پکن در این منطقه تصریح کرده است که مخالفان، اینگونه جوانان را به جرم و جنایت تشویق و آینده آنها را تباه می کنند.

دولت هنگ کنگ به معترضان هشدار کرده است با شروع شورش ها به اقتصاد این منطقه که زیر ضربات کرونا قرار دارد بیشتر از این زیان نرسانند.

چین همچنین خواستار مداخله نکردن آمریکا،  انگلستان و اروپا در امور داخلی این منطقه شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =