۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۹
کد خبرنگار: 3009
کد خبر: 83773410
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سهام هدلینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان تا پایان امسال عرضه می‌شود

تهران- ایرنا - مدیر عامل هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان گفت: بخش کشاورزی بنیاد مستضعفان از سال ۸۱ در بورس حضور داشته و امسال نیز قرار است هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان در بورس عرضه شود.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی بنیاد مستضعفان، «عظیم رجائی» با اشاره به سیاست حضور فعال بنیاد مستضعفان در بازار سرمایه اظهار کرد: نخستین شرکت در بخش کشاورزی کشور از زیر مجموعه بنیاد مستضعفان وارد بورس شد و بخش کشاورزی بنیاد از سال ۸۱ با شرکت مگسال در بازار سرمایه حضور دارد.

مدیر عامل هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان با بیان اینکه در حال حاضر ۶ شرکت زیرمجموعه این هلدینگ در بورس حضور دارند، گفت: امسال ۲ شرکت دیگر در زیر مجموعه هلدینگ کشاورزی وارد بازار سرمایه می‌شوند و تعداد شرکت‌های بورسی این هلدینگ به ۸ شرکت می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این شرکت ها، امسال مجموعه هلدینگ کشاورزی نیز با دارا بودن ۲۱ شرکت، در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه سال آینده این هلدینگ و شرکت‌های زیر مجموعه آن برای حضور در بازار سرمایه، اضافه کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده مقرر شد ۵ شرکت دیگر هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان، پس از ادغام، تا پایان سال آینده وارد بازار سرمایه شوند و با این اقدام تمام بخش کشاورزی بنیاد به صورت کامل بورسی خواهد شد.

مدیر عامل هلدینگ کشاورزی فردوس پارس با تاکید بر اینکه بنیاد مستضعفان به دنبال تصدی گری نیست، تصریح کرد: تمام پروژه‌های بنیاد مستضعفان با استفاده از توان داخلی اجرا و به بهره برداری می‌رسد و از آنجایی که سیاست بنیاد، افزایش تصدی گری نیست همه این پروژه‌ها پس از تثبیت از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار میشود.

به گزارش ایرنا اکنون ۳۲ شرکت زیرمجموعه بنیاد مستضعفان در بازار سرمایه حضور دارند که از این میان، ۲ شرکت در سال گذشته وارد بورس شدند و ۱۶ شرکت دیگر نیز امسال در صف عرضه در بازار سرمایه قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار اقتصاد