ماسک یارانه‌ای به زودی در تمامی ایستگاه‌های مترو تهران عرضه می‌شود

تهران- ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه عرضه ماسک در ۲۵ ایستگاه‌ مترو و پایانه‌های منتخب اتوبوسرانی پایتخت آغاز شده است، اعلام کرد: تلاش می‌شود تا پایان این هفته این طرح در ۱۲۷ ایستگاه مترو و پایانه‌های اتوبوس پایتخت عملیاتی می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی معانت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، «سید مناف هاشمی» در جریان بازدید از روند توزیع ماسک در ایستگاه‌های مترو و پایانه‌های اتوبوسرانی پایتخت، گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، باید ماسک با قیمت مصوب و مناسب در اختیار شهروندان قرار بگیرد که طی چند روز آینده و با تامین ماسک مورد نیاز از سوی وزارت صمت، استفاده از ماسک به صورت جدی در مترو کنترل خواهد شد.

وی ادامه داد: قیمت ماسک تک لایه یک هزار تومان و ماسک چند لایه دو هزار تومان برآورد شده است.

هاشمی با بیان اینکه رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش متضمن سلامتی شهروندان است، اظهار داشت: تا پایان هفته در تمامی پایانه‌های اتوبوسرانی و ایستگاه‌های تبادلی اتوبوس نیز ماسک عرضه می‌شود.

به گفته معاون شهردار تهران، بیش از ۵۰ درصد مردم از دستکش و ماسک استفاده می‌کنند اما تلاش ما بر این است برای ۵۰ درصد دیگر نیز شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم تا ماسک با قیمت مناسب در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

هاشمی یادآور شد: با توجه به میزان بالای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی که این روزها در اتوبوسرانی به ۵۰۰ هزار نفر و در مترو ۶۰۰ هزار نفر در روز می‌رسد، طبیعی است تامین این تعداد ماسک دشوار است که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت) مسوولیت این کار را برعهده گرفته است.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر ۱۳ اردیبهشت ۹۶ هزار و ۴۴۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۶۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۱۵۶نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =