صادرات ۴ میلیون و ۹۲۵ هزار دلار محصولات لبنی زنجان به خارج از کشور

زنجان - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: سال گذشته محصولات لبنی این استان شامل خامه، دوغ، ماست و پنیر به میزان سه هزارو ۳۵۶ تن و به ارزش ۴ میلیون و ۹۲۵ هزار دلار به خارج از کشور صادر شد.

جواد تاراسی روز یکشنبه بابیان این مطلب به خبرنگاران افزود: عراق، آذربایجان، افغانستان، پاکستان، قطر، بحرین و کویت از جمله مقصدهای صادرات محصولات لبنی استان زنجان بودند. 

وی به ظرفیت تولید بالای شیر و محصولات لبنی در استان و کیفیت بالای تولید این محصولات اشاره کرد و افزود: صادرات محصولات لبنی نشان دهنده ظرفیت استان در این حوزه است که امیدواریم با مجموع اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده، شاهد روند رشد تولید و استمرار صادارت محصولات لبنی در سال جاری نیز باشیم. 

تاراسی با بیان اینکه سالانه بالغ بر ۱۶۵ هزار تن شیر در استان زنجان تولید می‌شود، اظهار داشت: ۱۲۱ هزار تن از محصول تولید شده در داخل استان مصرف و مابقی آن که ۲۶ درصد میزان تولید است، به سایر استان‌های کشور صادر می‌شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: در زمان حاضر ۱۲۵ واحد صنعتی گاوداری شیری ‌با ظرفیت ۲۱ هزار و ۷۵۰ راس و ۶۲۲ واحد روستایی با ظرفیت ۱۱هزار و ۷۰۰ راس در استان وجود دارد.   
وی ادامه داد: از واحدهای صنعتی گاوداری شیری تعداد ۵۰ واحد فعال و مابقی نیمه فعال و مواردی نیز غیرفعال هستند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =