کودکان کار از یک فضای اختصاصی برای آموزش بهره‌مند می‌شوند

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: اختصاص یک فضای تخصصی با هدف آموزش و حمایت از کودکان کار در استان قزوین برای اولین بار در دستور کار قرار گرفت.

صدیقه ربیعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرداری قزوین قول مساعد داده این فضا را که هم اکنون در محلی واقع در شیخ آباد قزوین جانمایی شده است را در اختیار اداره کل بانوان قرار دهد تا با سامان دهی کودکان کار اقدامات حمایتی و آموزشی را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه پس از تحویل این مکان اختصاصی، کلینیک تخصصی حقوق کودک نیز به آن منتقل می‌شود، اظهار داشت: درحال حاضر کلینیک تخصصی حقوق کودک در ساختمان کانون وکلای دادگستری قزوین قرار دارد، اما با داشتن فضای جدید شاهد آموزش در این فضا خواهیم بود.

ربیعی تاکید کرد: ارایه مشاوره‌های تخصصی به کودکان کار، دانش آموزان و کودکان معمولی با هدف آشنایی از حقوق خود از مهم‌ترین اهدافی است که باید سرلوحه تصمیمات مسؤولان قرار گیرد.

این مسؤول به راه‌اندازی میز خدمت کودکان در فرهنگسراها برای راهنمایی والدین اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی میز خدمت هم اکنون علاوه بر فرهنگسراها در دیگر سالن‌های اجتماعی و فرهنگی استان در دستور کار قرار دارد.

ربیعی به احداث اتاق مادر و کودک در پارک بانوان و پایانه‌های مسافربری استان پرداخت و گفت: ضرورت اتاق مادر کودک تا جایی پیش رفته که امروز شهرداری و معاونت عمرانی استانداری در تمام نقشه‌ها و توسعه‌های شهری به وجود آن در طرح‌ها تاکید دارند.

تاکنون ۲۱۷ کودک کار در استان قزوین شناسایی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =