درخواست دموکراتها از ترامپ برای آزمایش کرونا از مهاجران 

تهران- ایرنا- شماری از نمایندگان حزب دموکرات مجلس سنا آمریکا از دولت ترامپ خواستند تا قبل از اخراج مهاجران برای آنان آزمایشات کرونا فراهم شود.  

به گزارش نشریه هیل، درخواست تامین آزمایش کرونا از مهاجران قبل از اخراج طی نامه‌ای از طرف نمایندگان دموکرات مجلس سنا به مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و پاد وولف وزیر امنیت داخلی ارسال شد.  

از جمله نمایندگام مطرح این نامه می‌توان به سناتور باب منندز عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنا، دیک دوربین، سناتور برنی سندرز، الیزابت وارن، کوری بوکر و کاملا هریس نام برد.  

براساس این نامه، آزمایش کرونا ده‌ها تبعه از گواتمالا، مکزیک و هائیتی بعد از آنکه از دولت ترامپ آنان را از کشور اخراج کرد در کشورهای آنان مثبت اعلام شد.  

سناتورها همچنین خاطرنشان کردند که به رغم حضور ۳۰ هزار بازداشت مهاجر در سراسر آمریکا، دولت در یک هفته گذشته تنها از یک هزار نفر آزمایش کرونا گرفته است.  

نمایندگان دموکرات مجلس سنا خواستار این شدند که دولت قبل از خروج مهاجران آزمایش کرونا از آنان را اجباری کند و اطیمنان حاصل شود، مهاجرانی که آزمایش آنان مثبت است از خدمات درمانی مناسب بهره مند می شوند.

خبرگزاری رویترز روز دوم اردیبهشت در گزارشی با عنوان «صادرات ویروس کرونا؟ عفونت در میان مهاجرانی که از ایالات متحده اخراج شده‌اند به هائیتی و مکزیک می‌رسد» نوشت: مکزیک و هائیتی گزارش‌هایی از ابتلا به کووید-۱۹ در میان مهاجران اخراج شده از آمریکا منتشر کردند.  

موارد جدید ابتلا پس از افزایش اخراج مهاجران به گواتمالا گزارش شد؛ جایی که دولت ترامپ اواخر هفته گذشته نزدیک به یک پنجم کسانی که تازه به کووید-۱۹ مبتلا شده بودند را با پروازهایی به این کشور فرستاد. هر ۳ کشور هائیتی، مکزیک و گواتمالا شمار مبتلایان به مراتب کمتری نسبت به آمریکا دارند.  

یک مقام وزارت بهداشت به رویترز گفت: ۳ نفر از اهالی هائیتی که دو هفته پیش وارد منطقه کارائیب شده و در قرنطینه بسر می‌بردند، آزمایش کرونای آن‌ها مثبت شده است.

این اخراج‌ها سبب اعتراض گروه‌های حقوق بشری و نگرانی از صدور ویروس کرونا از آمریکا به کشورهای اطراف شده است.  

هنوز مشخص نیست که مهاجران اخراج شده چگونه در خاک آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، اما پس از گزارش‌هایی مبنی بر مثبت بودن آزمایش کرونای این مهاجران، بسیاری خواستار تعلیق اخراج مهاجران از خاک آمریکا شده اند.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =