۴۰ درصد دانش آموزان دماوندی از شاد استقبال کردند

تهران - ایرنا - رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت: دسترسی و هزینه اینترنت و نیاز به استفاده از گوشی تلفن همراه هوشمند برای عضویت در شبکه مجازی شاد سبب شده تا ۴۰ درصد از دانش‌آموزان این شهرستان از این شبکه برخوردار باشند.

مهرداد پورفتحی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اقدامات انجام شده توسط آموزش و پرورش دماوند از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون اظهار داشت: از ابتدای اسفندماه مدارس این شهرستان به دلیل انتشار این بیماری تعطیل شد و از همان زمان معلمان آموزش های مجازی دانش آموزان را آغاز کردند.

وی با یادآوری اینکه برنامه شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) با هدف تقویت ارتباط دانش آموزان و معلمان طراحی شده است، افزود: اکنون در دماوند ۱۰۰ درصد مدیران، ۷۰درصد معلمان و ۴۰ درصد دانش آموزان از این برنامه استفاده می کنند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: استفاده از این برنامه در شهرستان دماوند با مشکلاتی همچون دسترسی دانش آموزان به اینترنت با توجه به هزینه زیاد آن برای برخی خانواده های کم برخوردار و در اختیار نداشتن گوشی های هوشمند همراه هست از این رو از خیران منطقه می خواهیم با توجه به درخواست اولیای دانش آموزان، این نهاد را در خرید لوازم دیجیتالی یاری کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به برگزاری امتحانات دانش آموزان، تصریح کرد: در این شهرستان نیز همچون سایر نقاط کشور امتحانات پایه دوازدهم به صورت حضوری از ۱۷ خرداد آغاز می شود.

وی ادامه داد: حجم امتحانات شامل ۸۰ درصد محتوا با ۱۶ نمره خواهد بود و چهار نمره باقی مانده آن که شامل ۲۰ درصد از کتاب است به صورت نمره اختیاری می باشد تا آموزش‌های ارائه شده دوره کرونا هم ترتیب اثر داده شود که آزمون کنکور هم بر همین اساس خواهد بود.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند افزود: امسال با توجه به پروتکل های بهداشتی، حوزه های امتحان نهایی از هفت حوزه به ۱۱ حوزه افزایش خواهد یافت و تمامی شرایط بهداشتی در راستای حفظ سلامت دانش آموزان با ضدعفونی کردن سالن امتحانات، غربالگری دانش آموزان با دستگاه تب سنج در هر حوزه امتحانی و عدم حضور دانش آموزانی که مشکوک به کرونا هستند، اجرا می شود.

پورفتحی یادآور شد: امتحانات پایه ششم لغو و برای پایه های دیگر تحصیلی نیز منتظر تصمیم ستاد ملی کرونا هستیم اما به احتمال زیاد امتحانات به صورت مجازی در پایه های دیگر برگزار خواهد شد و نمرات خرداد ماه از ۸۰ درصد کتاب و کلاس های مجازی ثبت می شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند همچنین به برگزاری آزمون های برخط (آنلاین) برای دانش آموزان سطح منطقه خبر داد و گفت: طبق برنامه های دانش آموزی از  ششم اردیبهشت ماه تا ۱۹ اردیبهشت، آزمون های آنلاین طبق برنامه در ساعت ۱۴ظهر از دانش آموزان گرفته می شود.

این مقام مسئول گفت: هدف از این آزمون آمادگی پایه های دوازدهم برای کنکور و امتحان نهایی است که خوشبختانه شاهد استقبال خوب دانش آموزان بودیم و در حال حاضر ۴۵۰ دانش آموز پایه دوازدهم در این آزمون ها شرکت کرده اند.

به گفته فتحی، پایه های دوازدهم فنی و کاردانش امتحان نهایی نخواهند داشت.

وی درخصوص آغاز سال تحصیلی جدید نیز گفت: این مهم نیز در راستای شرایط کنترل بیماری و تصمیم ستاد ملی کرونا صورت می گیرد و  این احتمال وجود دارد که کلاس های سال جدید به صورت اینترنتی آغاز شود.

بزرگداشت مقام معلم در دماوند آنلاین برگزار شد

پورفتحی در ادامه خاطرنشان کرد: هرساله آموزش و پرورش دماوند آیین بزرگداشت مقام معلم را با حضور تمامی معلمان و مدیران برگزار و از معلمان برگزیده قدردانی می کرد اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا این همایش ظهر امروز (شنبه) به صورت مجازی از طریق  ویدئوکنفرانس با حضور نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه، سرپرست فرمانداری دماوند و امام جمعه شهرستان برگزار و به فرهنگیان تبریک گفته شد.

وی ادامه داد: ۱۰ معلم برگزیده در شهرستان دماوند مشغول به تدریس هستند که ۹ نفر از آنان برگزیده منطقه ای و یک نفر برگزیده استانی به شمار می روند.

این مقام مسئول ضمن تشکر از معلمان منطقه که در این برهه حساس آموزش به دانش آموزان را کنار نگذاشتند، گفت: آموزش مجازی انرژی چندین برابری نسبت به آموزش حضوری دارد و خیلی از معلمان شبانه روز تلاش کردند تا با برگزاری کلاس های مجازی، دانش آموزان را همراهی کنند که جای تقدیر و تشکر دارد.

در سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸ حدود ۱۸ هزار دانش‌آموز در ۱۲۵ مدرسه با حضور یک‌هزار معلم در مدارس بخش مرکزی دماوند و ۱۳ هزار دانش‌آموز در ۸۵ مدرسه بخش رودهن توسط ۸۵۰ معلم تحصیل کردند.

شهرستان دماوند در استان تهران دارای پنج شهر دماوند، رودهن، آبسرد، کیلان و آبعلی در دو بخش مرکزی و رودهن است؛ این شهرستان دارای دو اداره آموزش و پرورش بخش مرکزی(شهرهای دماوند، آبسرد و کیلان) و آموزش و پرورش بخش رودهن(رودهن و آبعلی) است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =