تنیس بعد از کرونا؛ «دست دادن، دوش گرفتن، امضا دادن، سلفی گرفتن و... ممنوع»

تهران- ایرنا- براساس مجموعه دستورالعمل‌های اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی تنیس، بعد از تمام شدن محدودیت‌های دولتی مرتبط با شیوع ویروس کرونا، رقابت‌های محلی و بین المللی شکل و شمایل متفاوتی خواهد داشت.

به دنیای تنیس بعد از برداشته شدن محدودیت ها مرتب با کووید-۱۹ خوش آمدید.

فدراسیون جهانی تنیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: تاکید کرده‌اند که تصمیمات دولت اولویت دارد و تنیس (چه رقابت‌های رسمی و چه رقابت‌های غیررسمی و تفریحی) مادامی که دولت‌ها مقررات جاری را به اندازه کافی تسهیل نکرده‌اند، برگزار نخواهد شد.

دستورالعمل‌های صادر شده، حضور در ورزشگاه با لباس کامل بازی و خروج از آن بلافاصله بعد از تمام شدن بازی را شامل می‌شود.

این فدراسیون جهانی اعلام کرد: از رختکن‌ها و حمام‌ها عمومی استفاده نکنید.

خارج از زمین بازی پوشیدن ماسک اجباری است و بازیکنان و داوران باید فاصله دست کم دو متری را از یکدیگر حفظ کنند و دست دادن هم ممنوع است.

هر بازیکن باید از مجموعه توپ‌های خودش که با شماره گذاری مشخص شده است، استفاده کند.

توپ جمع‌کن‌های کنار زمین باید از دستکش لاتکس استفاده کنند.

علاوه بر این، بازیکنان از امضا کردن عکس و سلفی گرفتن منع شده‌اند و ضمن اینکه دست به دست کردن تجهیزات، بطری‌های آب یا مواد غذایی نیز مشمول این قانون می‌شود.

تورنمنت‌ها تنها به طور تک‌نفره و بدون حضور تماشاگر برگزار خواهند شد.

در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: اگرچه پیروی از اقدامات و دستورالعمل‌های مذکور، ریسک ابتلا به کووید-۱۹ را کاهش می‌دهد اما این دستورالعمل‌ها به وضوح حاکی از آن است که ریسک ابتلا به طور کلی از بین نخواهد رفت.

رقابت‌های تینس حرفه‌ای زنان و مردان از اواسط مارس به حالت تعلیق درآمده و انتظار نمی‌رود دست کم تا ۱۳ جولای از سر گرفته شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha