پاتک کرونا به رویای «مارتینز» و «نیمار»

تهران- ایرنا- براساس اعلام باشگاه بارسلونا، با توجه به اینکه تعطیلی اجباری فوتبال به دلیل پاندمی کرونا بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ میلیون یورو هزینه روی دست این باشگاه گذاشته است، آبی اناری‌ها در پنجره نقل و انتقالات تابستان سال جاری به جای خرید، برنامه معاوضه بازیکن را در دستور کار قرار داده‌اند.

«جوردی کوردونر» نایب رییس کاتالان‌ها در این خصوص گفت: بدیهی بود که باشگاه در این فصل متضرر می‌شود اما از آنجا که شالوده شرایط اقتصادی ما مستحکم است، بحران فعلی آن‌طور که سایر باشگاه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، روی ما تاثیر نخواهد گذاشت.

وی در ادامه با پیش‌بینی انجام معاوضه به جای خرید بازیکن در فصل نقل و انتقالات گفت: این بخشی از بازی خواهد بود و این اتفاقی است که فصل آینده برای باشگاه‌های اروپایی رخ خواهد داد.

کوردونر از اشاره به جزئیات این تصمیم خودداری کرد.

با این وجود، اظهارات وی حاکی از آن است که بارسا برای اهدافی همچون «لوتارو مارتینز» یا «نیمار» مبالغ هنگفت هزینه نخواهد کرد و حتی دستمزدی برابر با آنچه مرد برزیلی در پاری‌سن‌ژرمن (۳۰ میلیون یورو) دریافت می‌کند را نیز نخواهد پرداخت.

کوردونر در ادامه اعلام کرد که در برخی موارد ممکن است سه باشگاه بر سر یک قرارداد مرتبط و بهم پیوسته موافقت کنند بدان معنا که یک بازیکن از باشگاه «الف» به باشگاه «ب»، بازیکن دیگر از «ب» به «ج» و سپس بازیکنی دیگر از «ج» به «الف» خواهد رفت.

وی گفت: چرا که نه؟ حالا زمان خلاقیت است.

«کیک هستین» سرمربی آبی اناری‌ها در پاسخ به پرسشی در خصوص مارتینز آرژانتینی، چندان صریح نبود اما گفت: تمام بازیکنان خوب می‌توانند رادار بارسا را به سمت خود بچرخانند.

در صورتی که فرآیند معاوضه در کار باشد، بارسا چندین بازیکن بزرگ برای قرار دادن در قرارداد معاوضه در اختیار دارد؛ بازیکنانی همچون «فیلیپه کوتینیو» که هم اکنون به طور قرضی در بایرن مونیخ توپ می‌زند، «ساموئل اومتیتی» و «آرتور ملو».

با این حال، شبکه تلویزیونی ای‌اس‌پی‌ان در گزارشی مدعی شده است که بارسا تنها به حفظ «لیونل مسی»، «فرانکی دی‌یونگ» و «مارک آندره ترشتگن» تمایل دارد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha