گشایش آزمایشگاه تشخیص مولکولی ویروس کرونا در اسفراین

بجنورد_ ایرنا _ آزمایشگاه تشخیص مولکولی ویروس کرونا در اسفراین، روز شنبه با هزینه‌کرد ۱۰ میلیارد ریالی دانشکده علوم پزشکی و مشارکت خیران این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اسفراین در آیین افتتاح این مرکز آزمایشگاهی تخصصی، اظهار داشت: ۱.۵ میلیارد ریال از اعتبار راه اندازی این آزمایشگاه، با مشارکت خیرانه مجتمع صنعتی فولاد اسفراین تامین شده است.
دکتر اسحاق ایلدرآبادی افزود: با افتتاح این آزمایشگاه تخصصی، دانشکده علوم پزشکی اسفراین به جمع معدود دانشگاه های علوم ‌پزشکی مجهز به آزمایشگاه تخصصی تشخیص کرونا پیوسته و از این پس تمامی مراحل آزمایش و تشخیص ویروس کرونای بیماران در شهرستان قابل انجام است.

وی گفت: دسترسی سریع به نتایج آزمایش ها، بیماریابی فعال با نمونه گیری از بیماران سرپایی، کاهش زمان‌ پاسخگویی و صرفه جویی در زمان و هزینه ارسال آزمایش ها، که تا پیش از این در مرکز استان انجام می شد، از مزیت های افتتاح این آزمایشگاه تخصصی ویروس کرونا است.
رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین افزود: آزمایشگاه تخصصی تشخیص ویروس کرونای اسفراین از انستیتو پاستور ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوزهای لازم را کسب کرده و تمام کارشناسان آزمایشگاه، دوره آموزشی ویژه تشخیص بیماری کرونا را در مشهد گذرانده اند.
دانشکده علوم پزشکی اسفراین در سال ۹۳ راه اندازی شده و از دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی استقلال پیدا کرد.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین، پس از بجنورد، بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا را در خراسان شمالی دارد.

مرکز این شهرستان در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha