ستاد اجرایی فرمان امام ۱۰ هزار شغل در کرمانشاه ایجاد می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت براساس توافق انجام شده با ستاد اجرایی فرمان امام، این ستاد تا پایان امسال ۱۰ هزار شغل در استان ایجاد خواهد کرد.

هوشنگ بازوند روز شنبه در کارگروه اشتغال استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: بسیاری از بانک ها و ارگان ها هنوز نتوانسته اند ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی مناطق زلزله زده را جذب کنند.
وی تاکید کرد: بانک‌های مربوطه و دستگاه‌های اجرایی باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا تسهیلات مربوط به اشتغالزایی مناطق زلزله زده کاملاً جذب شود.
استاندار کرمانشاه با اشاره به خسارت‌های شیوع بیماری کرونا به بخش اقتصادی گفت: باید خود را برای دوران پسا کرونا آماده کنیم تا بخشی از خسارت‌های این بیماری برطرف شود.
بازوند تحقق شعار جهش تولید را یکی از راه های جبران خسارت بیماری کرونا دانست و گفت: برنامه ها و اسناد خوبی برای ایجاد جهش تولید و جبران خسارت های کرونا در کرمانشاه تهیه شده است که به زودی اجرایی خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه هفت هزار و ۳۰۰ نفر به واسطه شیوع بیماری کرونا مشمول دریافت بیمه بیکاری شده اند، گفت: تامین اجتماعی هرچه سریعتر به منظور برقراری پرداختی های لازم به این افراد اقدام کند.
استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: سال گذشته قراردادی را با ستاد اجرایی فرمان امام به منظور ایجاد ۱۵ هزار شغل در مناطق محروم استان امضا کردیم که روند ایجاد آنها از ابتدای امسال آغار شده است.
بازوند افزود: براساس مذاکرات انجام شده ستاد اجرایی فرمان امام با کمک بنیاد برکت ۱۰ هزار شغل از تعهد خود را پایان امسال در مناطق حاشیه‌ای و روستاهای کم جمعیت اجرا خواهد کرد.
به گفته بازوند، این مشاغل با پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی کم بهره به منظور ایجاد کارگاه های کوچک اقتصادی ایجاد می‌شوند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از یک هزار واحد تولیدی با بیش از ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی است.

اخبار مرتبط