برگزاری حدود ۶۰۰ هزار استاد-کلاس مجازی در دانشگاه آزاد

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حدود ۶۰۰ هزار استاد-کلاس از بازه زمانی ۱۶ فروردین تا ۱۱ اردیبهشت در دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مجازی تشکیل شده است که به نوعی این دانشگاه را به بزرگترین دانشگاه مجازی دنیا تبدیل کرده است.

محمد مهدی طهرانچی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: آموزش عالی دنیا به سمت مجازی حرکت کرده و ضعف های آموزش مجازی در کشورهایی که از این سیستم استفاده می کنند، پدیدار شده است؛ آموزش در بستر مجازی یک مهارت ویژه است و مشکلات تنها برای ایران نیست.

وی ادامه داد: دانشجویان، اساتید و زیرساخت های اینترنت در ایران حلقه های آموزش مجازی هستند که باید خود را به روزرسانی کنند. در دانشگاه آزاد ما هر روز از وضعیت آموزش مجازی گزارش گیری می کنیم اما هنوز به صورت مطلق رضایت نداریم.

طهرانچی با بیان اینکه آموزش مجازی مسیری است که ما در آن حرکت می کنیم و باید بیش از پیش در آن بهبود پیدا کنیم، اظهار داشت: از ۹۵ درصد کلاس های تمامی واحدهای دانشگاه، ۸۵ درصد به صورت آنلاین برگزار شده است.

رییس دانشگاه آزاد اظهار داشت: دانشجویان این دانشگاه در بازه زمانی ۱۶ فروردین ماه تا ۱۱ اردیبهشت ماه در بستر آموزش الکترونیکی قرار گرفته اند. در کنار آن سایر دانشجویان از فایل درسی استفاده کرده اند و به صورت آفلاین آموزش دیده اند که تعداد استاد-کلاس های تشکیل شده ۴۵۶ هزار کلاس در کشور به جز استان تهران بوده است که با احتساب یک سوم این عدد (با احتساب استان تهران) حدود ۶۰۰ هزار استاد-کلاس در این بازه زمانی تشکیل شده است.

شهریه کامل از دانشجویان دریافت می‌شود

طهرانچی در مورد پرداخت شهریه های دانشجویان دانشگاه ادامه داد: در سایر کشورها دولت ها به کمک بخش های غیرانتفاعی آمده اند و دولت در این شرایط دانشگاه های دولتی را حمایت می کند و ما نیز نیازمند این حمایت هستیم زیرا ۷۰ درصد آموزش عالی غیردولتی است.

وی ادامه داد: اخیرا نیز آیت الله مکارم شیرازی در استفتا در خصوص شهریه ها گفته بودند که مجموعه ای که دانشگاه را تعطیل می کند باید خسارت دانشجویان را بدهد. در حال حاضر که فعالیت شعب ما در سایر کشورها لغو شده است، خسارت شهریه توسط دولت آن کشور به دانشجویان پرداخت می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: از لحاظ شرع و قانون دولت باید به دانشجویان در پرداخت شهریه کمک کند زیرا دانشگاه ها با دریافت شهریه دانشگاه را اداره می کنند. همچنین ما در حال رایزنی برای دریافت وام کمک هزینه برای دانشجویان هستیم اما هنوز محقق نشده و در صورتی که بتوانیم وام بگیریم، به دانشجویان نیز اعطا خواهد شد در کل شهریه نیم سال تحصیلی دوم ۹۸-۹۹ از دانشجویان اخذ می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =