نگرانی کارکنان آبفا اهواز از ادغام با آبفا روستایی و استان

اهواز - ایرنا - حدود ۵۰ نفر از کارگران و کارمندان شرکت آب و فاضلاب اهواز روز شنبه با حضور مقابل ساختمان استانداری خوزستان از آنچه که ادغام این شرکت با آبفای روستایی و استان خوزستان بیان شد ابراز نگرانی کردند.

یکی از کارکنان شرکت آبفای اهواز روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ادغام شرکت آب و فاضلاب روستایی با استان خوزستان توسط وزیر ابلاغ شده و صحبت‌هایی نیز در خصوص ادغام آبفای اهواز به گوش می‌رسد.

حمید کوشکی ادامه داد: شرکت های آبفای استان خوزستان و روستایی دارای بدهی بسیاری به پیمانکاران، تامین اجتماعی و کارکنان هستند که در صورت ادغام این مشکل به آبفای اهواز نیز سرایت می‌کند.

وی بیان کرد: چهار شهرستان ایران از جمله  اهواز، کاشان، شیراز و مشهد دارای شرکت‌های آبفای مجزا از استان‌های خود هستند از این رو ادغام آنها با شرکت‌های آبفای استان برخلاف مقررات است.

وی افزود: هم اکنون شهروندان نارضایتی بسیاری از وضعیت فاضلاب و آب اهواز دارند که در صورت ادغام بر این مشکلات افزوده می‌شود.

خبری از ادغام شرکت آبفای اهواز نیست

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز اما خبر ادغام این شرکت با آبفای خوزستان را تایید نکرد و گفت: وزیر نیرو دستور ادغام شرکت‌های آبفای روستایی و استان را داده و تاکنون برای ادغام شرکت آبفای اهواز تصمیمگیری نشده است.

بهنام مریدی افزود: حتی در صورت ادغام نیز مشکل خاصی ایجاد نمی‌شود زیرا در گذشته نیز آبفای اهواز زیرمجموعه شرکت آب و فاضلاب خوزستان بوده است.

طرح ادغام یا یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری به گفته مسئولان با هدف یکپارچگی در مدیریت آبِ شرب در دستور کار قرار دارد؛ طرحی که به گفته برخی کارشناسان می‌تواند ضربه‌ای بر شرایط فعلی آب و فاضلاب نقاطی همچون خوزستان باشد.

از ابهامات در این خصوص، چگونگی ادغام شرکت‌های دولتی آبفای روستایی و شرکت‌های غیردولتی آبفای شهری است زیرا هنوز سرنوشت اموال، تاسیسات و کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی ابهاماتی دارد از این رو  برخی کارشناسان نگران وضعیت نامناسب آبرسانی به روستاها هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha