تردد در گردنه زمزیران تسهیل شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: ۱۱ کیلومتر از محور مهاباد - سردشت و گردنه زمزیران بهسازی و تسطیح شد.

محسن خادمی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با آغاز فصل عمران خدمات حمل و نقل جاده‌ای در محورهای مهاباد، عملیات تسطیح، رگلاژ، تنظیم شیب شیروانی شانه‌ها، ترمیم آبشستگی و تنظیم قنوها با استفاده از ماشین‌آلات سنگین راهداری در ۱۱ کیلومتر از گردنه زمزیران در حدفاصل قهوه‌خانه «قله‌سموره» تا راهداری «کله‌گاوی» این شهرستان انجام شد.

وی ادامه داد: اصلاح راه روستایی «قره‌چلان» با خاکریز مصالح کوهی به مساحت ۶.۵ کیلومتر و نصب یک عدد آبرو لوله‌ای فلزی جهت هدایت آب بالا دست به پایین‌دست نیز در این مسیر انجام شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این در محور روستایی «ابراهیمه» جهت شروع طرح ابرار به مسافت چهار کیلومتر، عملیات تسطیح، رگلاژ و تنظیم قنوها و هدایت آب‌های جاری به خارج از جاده انجام شد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد با اشاره به تعمیر ۱۰۰ متر از گاردریل مسیر جاده «پسوه» این شهرستان اظهار داشت: در این مدت ۲ ردیف سرعت گیر پلاستیکی استاندارد به طول ۱۲ متر در ورودی و خروجی روستای «حمزه آباد» با همکاری اکیپ تاسیسات شهرداری مهاباد نصب شد.

خادمی بیان کرد: لکه‌گیری و چاله پرکنی با آسفالت سرد حوزه‌های استحفاظی محورهای ارومیه، سردشت و بوکان در حال حاضر در دستور کار راهداران این اداره قرار گرفته است.

وی از رانندگان خواست قبل از سفر در این فصل از وضعیت جاده‌ها با شماره تلفن‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ آگاهی پیدا کنند.

مهاباد دارای بیش از ۸۶۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۳۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =