آموزش عالی، علم و کرونا منتشر شد

تهران-ایرنا- کتاب جستارهایی در آموزش عالی، علم و بحران کرونا در ایران از مجموعه جامعه ایرانی و بحران کرونا، به قلم متفکران دانشگاهی منتشر شد.

کتاب جستارهایی در آموزش عالی، علم و بحران کرونا در ایران از مجموعه جامعه ایرانی و بحران کرونا با مقدمه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، توسط پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی و به کوشش حسین میرزائی منتشر شد.
این کتاب شامل چهار بخش آموزش عالی و تحولات آن، مسئولیت اجتماعی دانشگاه، آموزش مجازی در دانشگاه‌ها و حال و آینده علم است.
در این مجموعه، ۳۹ استاد و محقق حوزه آموزش عالی، علم و فناوری دیدگاه‌های خود را درباره تحولات علم و آموزش عالی جهان و ایران و راه‌های برون‌رفت از بحران کرونا بیان کرده‌اند.
این اثر پس از کتاب جستارهایی در ابعاد فرهنگی و اجتماعی بحران ویروس کرونا در ایران که پنجم فروردین ۱۳۹۹ توسط  پژوهشکده مطالعات فرهنگی و  اجتماعی منتشر شد، دومین اثری است که علاوه‌بر بعد پزشکی این بحران، به زوایای فرهنگی و اجتماعی آن، به‌ویژه تأثیرات آن بر آموزش عالی، علم و فناوری می‌پردازد و دیدگاه‌های کارشناسی متخصصان را در اختیار سیاستگذاران این عرصه می‌گذارد.
در این مجموعه، علاوه‌بر مقدمه دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دو جستار آغازین و پایانی توسط حسین میرزائی دبیر مجموعه، سی و هفت جستار دیگر توسط سعیدرضا عاملی، غلامرضا غفاری، غلامرضا گرایی‌نژاد، رضا منصوری، محمد یمنی‌دوزی، عباس بازرگان و کاوه بازرگان، هادی خانیکی، محمد توکل، علی پایا، مقصود فراستخواه، سید ضیا هاشمی، محمدرضا نیستانی، خسرو باقری، عماد افروغ، تقی آزاد ارمکی، ناصر فکوهی، حسین ابراهیم آبادی، غلامرضا ذاکر صالحی، محمد فاضلی، نعمت‌الله فاضلی، نعمت اله عزیزی، اسمعیل خلیلی، غلامحسین خورشیدی، نسرین نورشاهی، رضا ماحوزی، جبار رحمانی، خدیجه کشاورز، علی خورسندی طاسکوه، قاسم سلیمی، فیروزه اصغری، مصطفی مهرآیین، اباذر اشتری، خدیجه سفیری، علیرضا مرادی، مهدی حسین‌زاده فرمی، فرهاد بیانی و محمد حسینی مقدم، در چهار فصل نگاشته شده است.
به پیوست فایل این کتاب جهت ملاحظه و بهره‌برداری عرضه می‌شود.

جهت دریافت اینجا کلیک کنید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =