سه گروه متخلف شکار در پارک ملی خبر دستگیر شدند

کرمان - ایرنا - سرپرست پارک ملی خبر بافت گفت: سه اکیپ که در این پارک ملی اقدام به تخلف در حوزه شکار و صید می‌کردند در سه نقطه جداگانه در دام ماموران حفاظت محیط زیست افتادند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، علیرضا تاج پور با بیان اینکه ماموران منطقه خبر بافت شبانگاه گذشته با سه گروه تخلف شکار و صید روبرو شدند افزود: گروه اول متخلفان پیش از هرگونه آسیب به حیات وحش و اقدام به شکار دستگیر شدند.

وی اظهار داشت: گروه دوم نیز که از بی رحم ترین شکارچیان منطقه خبر بافت بودند و اقدام به شکار یک راس قوچ وحشی کرده بودند با همکاری فرماندهی انتظامی شهرستان ارزوئیه دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شدند.

سرپرست پارک ملی خبر بافت تصریح کرد: گروه سوم متخلفان شکار و صید در پارک خبر که از اتباع افغانستان و اقدام به زنده گیری بلدرچین کرده بودند نیز با همکاری فرماندهی انتظامی شهرستان ارزوئیه دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شدند.

وی گفت: برای تمام متخلفان شکار و صید در پارک ملی خبر بافت پرونده تشکیل شده و به مرجع قضایی این شهرستان معرفی شدند.

پارک ملّی خَبْر منطقه ای حفاظت‌شده در بخش خبر از توابع شهرستان بافت، استان کرمان با ۱۲۰ هزار هکتار مساحت است.

پنج قطعه پناهگاه حیات وحش داخل پارک خبر با نام روچون قرار گرفته‌ است که برگرفته از نام روستای رُچان است که مساحت آن‌ ها در مجموع به ۵۰ هزار هکتار می‌رسد.

این پارک به دلیل دارا بودن تنوع زیستی ناشی از وجود ارتفاعات، دشت‌های متعدد، حوزه‌های آبخیز متنوع، در استان کرمان و کشور کم‌نظیر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =