سینماهای بخش خصوصی وام قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان سینمایی از تصویب بسته‌های حمایتی برای اهالی سینما خبر داد و گفت: وام قرض‌الحسنه به سینماهای بخش خصوصی به ازای هر پرده ۱۰ میلیون تومان به شرط اخراج نکردن کارکنان پرداخت می‌شود.

حسین انتظامی افزود: از جمله این بسته های حمایتی می توان به تعویق پرداخت اقساط اعضای خانه سینما به مدت سه ماه اشاره کرد.

وی افزود: پرداخت هزینه سهم کارفرمای بیمه تامین اجتماعی کارکنان آموزشگاه‌ها، لابراتورها، شرکت های پخش و سینماها از طریق اعتبارات حمایتی سازمان سینمایی از اسفند ماه تا زمان بازگشایی سالن های سینما و حمایت از فیلم های سینمایی اکران‌نشده درصورت عرضه در شبکه نمایش خانگی است که معادل ۲۰ درصد مبلغ قرارداد علاوه بر قراردادی که با آن سامانه ها دارند از دیگر موارد حمایتی از سوی این سازمان در این ایام است.

انتظامی با اشاره به توقف صدور پروانه ساخت آثار سینمایی و برگزاری کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما گفت: تا کنون در شش جلسه برگزار شده این کارگروه، پیشنهادات و بسته های حمایتی مختلف مطرح و مورد تصویب قرار گرفته است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه جبران ضرر و زیان صنعت سینما در پی شیوع ویروس کرونا یکی از اولویت های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است گفت : در جلسات متعدد بررسی آسیب های کرونا مقرر شده است تا از قشرهای آسیب پذیر سینما از طریق پرداخت مستقیم و همچنین فعالیت‌هایی که بر اثر کرونا دچار آسیب و تعطیلی شده‌اند، حمایت شود.

وی درباره روند حمایتی سازمان امور سینمایی از اسفند تا کنون اظهار کرد: حمایت از آسیب های وارده به صنعت سینمای ایران موضوعی است که مدیران دولتی سینما درباره آن اتفاق نظر دارند و سازمان سینمایی با حداکثر توان خود در این موضوع اهتمام داشته و با کمک فعالان صنفی به ترمیم آسیب های وارده خواهیم پرداخت.

ثبت نام سه هزار و ۶۴۵ نفر در سامانه حمایت

انتظامی اظهار کرد: در سامانه حمایت به نشانی hemayat.samfaa.ir اطلاعات سه هزار و ۶۴۵  نفر از فعالان سینما که در اثر کرونا دچار آسیب شده اند، به ثبت رسیده است و بررسی ها با اولویت افراد ضعیف‌تر و آسیب دیده بیشتر ناشی از بیکاری کرونا و بر اساس اطلاعات دریافتی، فرمول‌ها و اولویت‌ها خواهد بود و در نهایت با مطابقت اطلاعات خانه سینما و صندوق اعتباری هنر، بسته‌های مختلف حمایتی برای گروه‌های مختلف تعریف خواهد شد. 

وی درباره زمان احتمالی بازگشایی سالن های سینما اعلام کرد: ضوابط بازگشایی سالن های سینما در ۱۵ بند برای ارائه به ستاد ملی مبارزه با کرونا آماده و تدوین شده است و پس از کسب تکلیف نهایی از این ستاد بر اساس قوانین بهداشتی ابلاغ شده نسبت به بازگشایی سالن های سینما اقدام می شود.

وی در پایان تاکید کرد: تاکنون مصوبات و نتایج کارگروه بررسی آسیب های کرونا اطلاع رسانی شده و مصوبات جلسات آینده هم به طور مرتب اطلاع رسانی خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =