۸۰ درصد دانش‌آموزان مهریز در کلاس‌های آموزش مجازی شرکت کردند

یزد- ایرنا - مدیر آموزش و پرورش مهریز گفت: از اسفند ماه سال ۹۸ تاکنون، ۸۰ درصد دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و دوره‌های اول و دوم متوسطه این شهرستان در کلاس های آموزش‌ مجازی که با همکاری معلمان برگزار می شود، شرکت کردند.

سید کاظم حسینی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بقیه دانش آموزان به دلیل نداشتن گوشی مناسب هوشمند و دسترسی نداشتن به اینترنت موفق به شرکت در این کلاس ها نشدند ، ارائه آموزش به آنها از طریق تماس تلفنی و با ارسال درسنامه صورت می گیرد.

حسینی اظهار کرد: فعالیت‌های درسی تمام دانش آموزان شهرستان به طور منظم رصد و مطالب طبق مقررات تدریس می‌شود.

وی گفت: همکاری نیروهای مدارس و معلمان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در حال پیشرفت خوبی است و این روند بر حسب ضرورت و با تمامی امکانات ادامه دارد.

مهریز ۱۲ هزار دانش آموز ، ۸۰۰ معلم و ۱۰۵ مدرسه دارد و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

در سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ ، حدود ۲۷۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی یزد در حال تحصیل هستند که تاکنون آماری از آموزش و پرورش ارائه نشد که چه تعداد از این افراد در کلاس های آموزش مجازی شرکت کردند.

همچنین رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر جمعه اعلام کرد: تاکنون ۹۵ هزار و ۶۴۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند  و با فوت ۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۶ هزار و ۹۱ نفر رسید.

کیانوش جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته، هزار و ۶ مورد ابتلای قطعی و جدید به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که تاکنون ۷۶ هزار و ۳۱۸ نفر بهبود یافتند.

وی گفت: هم اکنون ۲ هزار و ۸۹۹ نفر از مبتلایان به این بیماری در بیمارستان‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و  با تلاش همکاران در نظام آزمایشگاهی کشور، تاکنون ۴۷۵ هزار و ۲۳ مورد تست پی.سی.آر (PCR ) کرونا در کشور انجام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =