رییس حزب مردم پاکستان خواستار استعفای عمران‌خان شد

اسلام‌آباد - ایرنا - جنگ لفظی میان دولت و اپوزیسیون در پاکستان بر سر مدیریت شیوع ویروس کرونا بالا گرفت و در تازه‌ترین موضع‌گیری‌های طرفین، رییس حزب مردم به عنوان جناح مخالف از "عمران‌خان" نخست وزیر پاکستان خواست تا از مقام خود استعفا کند.

حزب مردم دومین حزب برجسته در اپوزیسیون پاکستان است که دولت ایالت سِند در جنوب این کشور را نیز تشکیل می‌دهد، جایی که این روزها موضوع مدیریت شیوع کرونا به اختلافات میان دولت ایالتی و دولت مرکزی (فدرال) افزوده است.

به‌ گزارش رسانه‌های پاکستان، "بلاول بوتو زرداری" سیاستمدار جوان و رییس حزب مردم امروز (جمعه) در یک نشست خبری در شهر کراچی، دولت عمران‌خان را به بی‌کفایتی در رسیدگی به بحران کرونا و پیروی از سیاست‌های تبعیض‌آمیز در قبال دولت‌های ایالتی متهم کرد.

وی اظهار داشت: نخست وزیر پاکستان باید دست از لجاجت برداشته و اقدامات واقعی برای غلبه بر کرونا انجام دهد در غیر این صورت باید از مقام نخست‌وزیری کنار گیری کند.

ایالت سِند در جنوب پاکستان با ۶۶۷۵ بیمار کرونایی، بزرگترین استان این کشور از لحاظ ثبت موارد ابتلا به این ویروس است. دولت این ایالت برای مهار کرونا دست به اقدامات سختی زد و قرار شده طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در این ایالت تا پایان ماه رمضان ادامه یابد. 

بلاول زرداری ضمن دفاع از تدابیر به کارگرفته شده توسط دولت ایالتی، نخست وزیر پاکستان را به دوگانگی در مبارزه با کرونا و تبعیض در قبال مقامات دولت ایالت سِند متهم کرده است.

وزیر اطلاع رسانی و تبلیغات دولت پاکستان در واکنش به مواضع رییس حزب مردم، اتهامات وی را رد کرد و گفت: دولت ایالتی به‌ جای لفاظی و بازی اتهام برای نجات زندگی مردم و غلبه بر ویروس کرونا صادقانه اقدام کند.

کووید-۱۹ یا همان ویروس کرونا هفتم اسفند سال گذشته توسط وزارت بهداشت پاکستان با شناسایی نخستین مورد در شهر کراچی اعلام شد و هم اکنون ۱۷ هزار و ۶۱۱ نفر به این ویروس مبتلا هستند.۴۰۶ بیمار کرونایی نیز در شهرهای مختلف پاکستان جان باخته‌اند.

وزارت بهداشت پاکستان پیش‌بینی کرد که تقریباً ۱۵۰ هزار نفر در این کشور تا ۱۰ خرداد (۳۰ می) به ویروس کووید-۱۹ مبتلا خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =