آغاز عملیات اجرایی مسکن فرهنگیان در نیمه اردیبهشت‌ماه

تهران- ایرنا - پیرو تفاهم‌نامه با وزارت آموزش و پرورش برای ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی فرهنگیان، عملیات اجرایی بخشی از واحدهای مسکونی فرهنگیان دوشنبه (۱۵ اردیبهشت‌ماه) آغاز می‌شود.

به گزارش روز جمعه وزارت راه و شهرسازی، «محمود محمودزاده» ‌ معاون این وزارتخانه افزود: نتایج پالایش متقاضیان اینترنتی مرحله دوم اقدام ملی مسکن پایان اردیبهشت، اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: همه فرهنگیانی که متقاضی دریافت مسکن ملی بودند، پالایش و افراد واجد شرایط،  مشخص شده‌اند و بر اساس ظرفیتی که هر کدام از استان‌ها دارند امکان واگذاری اراضی به طرح اقدام ملی در دست بررسی قرار دارد.  

به گفته این مقام مسوول، در برخی از استان‌ها بررسی‌ها انجام و اراضی موردنیاز تخصیص یافته است و روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۹ قرار است تا این مراسم به شکل ویدئو کنفرانس کلنگ‌زنی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص بازار اجاره بها، اعلام کرد: در این باره پیشنهادی را به ستاد ملی کرونا ارائه کردیم و آنچه که این ستاد تصویب کند،  ملاک عمل است. زیرا در این خصوص، دستگاه‌های مختلف اظهارنظر می‌کنند.

محمودزاده در خصوص آخرین وضعیت ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن برای دهک‌های چهار تا هفت درآمدی و پیش‌بینی زمان افتتاح بخشی از آنها، اعلام کرد: در این‌باره دو مرحله ثبت‌نام انجام و پالایش‌های مرحله نخست که بررسی و استعلام از سه سامانه بود انجام شد و برای پالایش چهارم که شرط سکونت بود، متقاضیان به استان‌های محل سکونت معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از این تعداد که حدود ۵۰ هزار نفر بودند قبل از بحران کرونا، پرونده‌هایشان در استان‌ها تشکیل و جمع بندی های این تعداد انجام شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به دلیل محدودیتی که بحران کرونا پیش آورد، باید تاریخی مشخص شود تا دیگر متقاضیان واجد شرایط بتوانند تشکیل پرونده دهند و چنانچه همه موارد برای آنها کامل باشد به بانک مراجعه کنند.

وی گفت: همچنین افرادی که اعتراض داشتند که بیشتر آنها مربوط به قرمز بودن فرم «ج» و مشابهت اسمی بود،  با پیگیری‌هایی که از سوی سازمان ملی زمین و مسکن انجام شد، این کنترل به استان‌ها تفویض شد.

به گفته محمودزاده، ‌اکنون وزارت راه و شهرسازی،  اطلاعات ثبت‌نام‌شدگان طرح اقدام ملی مسکن را در اختیار استان‌ها قرار داده تا در خصوص پالایش و بررسی‌ها، استان‌ها خود کنترل کنند و چنانچه اشتباهی انجام شده، اصلاح کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در مرحله دوم طرح که حدود یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر در آن ثبت‌نام کردند، بیش از ۵۰۰ هزار نفر از طریق سامانه اینترنتی tem.mrud.ir  و بیش از ۸۰۰ هزار نفر از طریق پیامک ثبت نام کردند. آنهایی که از طریق سامانه اینترنتی، ثبت نام کردند،  اطلاعاتشان کامل روی سامانه ثبت شده و مراحل پالایش اطلاعات آنها در حال انجام است که نتایج پالایش این عده تا پایان اردیبهشت ماه اعلام می‌شود.

وی افزود: آن تعدادی از متقاضیانی که از طریق پیامک ثبت‌نام کرده‌اند، اگر تا پایان ماه شرایط مراجعه حضوری مهیا شود باید نسبت به تکمیل مدارک و اطلاعات خود اقدام کنند.

محمودزاده خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد بسیاری از شهرها از نظر بهداشتی به‌عنوان شهرهای سفید اعلام شوند که در آن شهرها مشکلی از نظر مراجعه و تکمیل مدارک وجود ندارد که به زودی به متقاضیان برای مراجعه اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha