صنعتگران سیستان و بلوچستان حدود ۳۰۰ هزار ماسک تولید کردند

زاهدان- ایرنا- معاون صنایع دستی اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: صنعتگران صنایع دستی استان از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون حدود ۳۰۰ هزار عدد ماسک تولید و در بین مردم بویژه گردشگران خارجی توزیع کردند.

محمدبهروز عیسی‌زهی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با شیوع کرونا هنرمندان صنایع دستی استان به جمع فعالان عرصه مقابله با این ویروس پیوسته و با تغییر نوع تولیدات، کارگاههای خود را به تولید ماسک اختصاص دادند.

وی افزود: هنرمندان صنایع دستی سیستان و بلوچستان از نخستین روزهای انتشار ویروس کرونا اقدام به دوخت ماسک در کارگاه‌ها با شرایط کاملا بهداشتی کردند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان گفت: این تعداد ماسک در شهرهای زاهدان، زابل، نیمروز، هیرمند و چابهار تولید و در بین مردم نیازمند سراسر استان توزیع شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا به توزیع ماسک و مواد ضدعفونی در بین گردشگران اشاره کرد و گفت: از زمان شیوع این ویروس گردشگرانی خارجی با حفظ نکات بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از آثار فرهنگی، باستانی و تاریخی استان دیدن کردند که در هر مرحله از سوی این اداره کل ماسک و مواد ضد عفونی به آنان اهدا شد.

مجتبی میرحسینی افزود: کادر درمان نیز برای ویزیت این گردشگران در محل حضور داشتند.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت تمامی دفاتر گردشگری، هتل ها و واحدهای اقامتی که پذیرای اینگونه مسافران بودند، ضدعفونی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =