ساماندهی دستفروشان در پایتخت آنلاین می شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل و صنایع شهر تهران از طراحی نرم افزار سامان بازار برای ساماندهی دستفروشان خبر داد و اعلام کرد: هفته آینده از این نرم افزار بهره برداری می شود.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران؛ علی مفاخریان، با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده پیرامون ساماندهی دستفروشان در سطح شهر گفت: در تعریف موجود دستفروشان شامل طیف گسترده ای از بساط گستران و وانتی ها می شوند که در نقاط مختلف شهر به صورت پراکنده نسبت به داد و ستد اقدام می کنند، این اقدام شهرداری ها را با مشکلاتی همچون ایجاد ترافیک و سد معبر مواجه می کند.

وی با تاکید بر لزوم تعیین هویت و ساماندهی دستفروشان در سطح شهر افزود: در همین راستا نرم افزاری تحت عنوان «سامان بازار» با همکاری سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در حال طراحی است که این سامانه در اختیار هیات رییسه شهرداری تهران و شورای شهر تهران قرار می گیرد تا نقطه نظرات آنها نیز اخذ شود و احتمالا هفته آینده آماده بهره‌برداری می شود.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران ادامه داد: اطلاعاتی که از مناطق و نواحی شهرداری تهران درباره دستفروشان جمع آوری شده در این بانک اطلاعاتی وارد و آنها احراز هویت و راستی آزمایی خواهند شد.

به گفته مفاخریان، این سامانه از این پس مبنای واگذاری غرفه‌های تحت نظارت شرکت ساماندهی در روز بازارها به دستفروشان خواهد بود و این افراد می توانند فعالیت خود را در این غرفه ها انجام دهند.

وی تاکید کرد: اگر هماهنگی لازم با دستگاه های مختلف از جمله وزارت کار، مجموعه ثبت احوال و شرایط لازم برای فعالیت از جمله وجود عدم سوءپیشینه محقق شود، بی شک وضعیت فعالیت مشاغل در سطح شهر تهران ساماندهی می شود.

به گزارش ایرنا؛ دستفروشی از مشاغل کاذب به شمار می رود؛ در کلانشهر تهران دستفروشان در نقاط مختلف شهر و حتی در ایستگاهها و قطارهای مترو، اتوبوس و خیابان های مرکزی و پرازدحام شهر اقدام به فروش اجناس خود می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =