رییس پلیس راه: جاده گنجنامه-تویسرکان ایمنی کافی را ندارد

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: وجود پرتگاه‌های خطرناک، عرض اندک و شیب زیاد جاده گنجنامه - تویسرکان را به محوری ناایمن تبدیل کرده است.

سرهنگ رضا عزیزی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: وجود شیب های تند، پیچ های خطرناک و پرتگاه های خطرآفرین در مسیر جاده گنجنامه - تویسرکان موجب شده همه ساله چندین سانحه فوتی در این مسیر رخ بدهد.

وی اضافه کرد: افرادی که قصد تفریح و استفاده از زیبایی های طبیعت را دارند باید از این مسیر برای تردد استفاده کنند چرا که تردد با سرعت بیش از ۳۰ کیلومتر در ساعت در جاده گنجنامه - تویسرکان حادثه ساز است.

رییس پلیس راه استان همدان ادامه داد: جاده گنجنامه - تویسرکان ۳۵ کیلومتر نسبت به جاده همدان - جوکار - تویسرکان کوتاهتر است به همین علت شاهد استقبال رانندگان برای تردد از این مسبر هستیم.

سرهنگ عزیزی ادامه داد: کوتاهی این مسیر نباید موجب شود که افرادی که با عجله قصد رسیدن به مقصد را دارند یا برای کار اداری، اقدام به رانندگی در این مسیر پر پیچ و خم، خطر آفرین دارای مناطق مسکونی در طی مسیر، بکنند.

وی بیان کرد: شهروندانی که برای رسیدن به مقصد عجله دارند می توانند به جای جاده گنجنامه - تویسرکان، از مسیر جایگزین همدان - جوکار ملایر- تویسرکان و بالعکس برای تردد استفاده کنند.

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: ایمن سازی این مسیر بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه می برد البته می توان با ایمن کردن آن از این جاده به عنوان مسیری توریستی برای جلب و جذب گردشگر استفاده کرد.

سرهنگ عزیزی یادآوری کرد: مسیر گنجنامه - تویسرکان همه ساله با نزدیک شدن به فصل زمستان با ریختن خاک یا قرار دادن نیوجرسی مسدود می شود که این محدودیت از اواخر آبان سال گذشته ایجاد و این مسیر ۱۰ اردیبهشت امسال مجدد بازگشایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha