عضو خبرگان رهبری: معلمان با ایده‌های نو به رفع مشکلات کشور کمک کنند

کرمان - ایرنا - نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: معلمان می‌توانند با مشارکت فعال و طرح ایده‌های نو و توجه به تولید محصولات دانش‌بنیان، به رفع مشکلات کشور کمک کنند.

حجت الاسلام امان‌الله علیمرادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت و بزرگداشت یاد و خاطره شهید مطهری و تبریک روز معلم افزود: شهید آیت الله مرتضی مطهری، متفکر و اسلام شناس بزرگ مجاهد فی سبیل الله در عرصه مبارزه نظری، فکری، قلم و بیان بود. 
وی با بیان اینکه شهید مطهری بزرگ مرزبان ایمان و فرهنگ و ارزش‌های اخلاقی و نظریه پرداز بلند مرتبه انقلاب اسلامی بود گفت:  ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت این شخصیت بزرگ که روز معلم و استاد نام‌گذاری شده است؛ فرصت مغتنمی است تا مقام و جایگاه اندیشه و اندیشمندان تکریم شود. 
نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: بی‌شک اعتلای فرهنگ و اندیشه جامعه و ساختن تمدن نوین ایرانی با الگوی اسلامی در گرو تلاش هدفمند معلمانی است که در ترویج دانش و بینش همانند استاد شهید اهتمام می‌ورزند و از همین جهت  نام و جایگاه والای معلم در فرهنگ ما همواره با قداست و احترام همراه بوده است.
حجت‌الاسلام علیمرادی با بیان اینکه معلمان و اعضای هیات علمی نقش بی‌بدیلی در ارتقای علم و عزت کشور دارند گفت: آنان می‌توانند با مشارکت فعال و روزافزون در طرح ایده‌های نو و تولید محصولات دانش‌بنیان، مشکلات کشور را برطرف  و با اتکال به قدرت الهی و تلاش روز افزون افق‌های تازه‌ی عزت و اقتدار و سربلندی را بگشایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =