توسعه زیرساخت مرزی خراسان جنوبی در دستور کار است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: کمک به بهبود شرایط جاده‌های مرزی، تامین امکانات مورد نیاز در مرز و مسایلی که در موضوع انسداد مرزهای استان به مرزبانان کمک می‌کند، از جمله اقداماتی است که در برنامه ریزی‌های آینده در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان که برای بازدید از وضعیت مرزها، رصد شرایط و اطلاع از مسایل موجود به مناطق مرزی رفته بود، گفت: به همت همکاری و تعامل همه حوزه‌ها و ارتقای ظرفیت‌های امنیتی استان، خراسان جنوبی امن‌ترین مرزهای کشور را دارد. 

وی ضمن دیدار و گفت و گو با مرزبانان، تلاش‌های شبانه روزی آنان در کنار نیروهای ارتشی و سایر نیروهای امنیتی را برای صیانت از مرزهای استان ستود. 

استاندار خراسان جنوبی با حضور شبانه در محور مرزی جنوب استان و بازدید از مناطق مرزی چکاب، چاه مگو و چاه خرما، با عبور از محور میانی و بررسی وضع موجود در مجموعه اقتصادی ماهیرود، آخرین اقدامات را بررسی و دستورات لازم را برای رفع مشکلات موجود ارائه کرد. 

معتمدیان هدف از این بازدید را رصد وضعیت فعالیت های عمرانی و انسداد مرزها عنوان کرد. 

وی با اشاره به حضور مقتدرانه مرزبانان برای صیانت از مرزها در مناطق مختلف استان خاطرنشان کرد: اخیرا نیروهای جان بر کف ارتش هم برای حراست از مرزها در کنار مرزبانان استقرار پیدا کرده‌اند. 

استاندار خراسان جنوبی گفت: در سایه تعامل، همکاری و هم‌افزایی نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی، خوشبختانه خراسان جنوبی، امن‌ترین مرزهای کشور را دارد.

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این بازدید معتمدیان را همراهی کردند.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و در چهار شهرستان نهبندان، درمیان، زیرکوه و سربیشه با کشور افغانستان دارای مرز مشترک است.

طول مرز مشترک ایران و افغانستان در استان خراسان جنوبی ۳۳۱ کیلومتر است و این استان چهار بازارچه مرزی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها