۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۹
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83771364
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای پایتخت سالم است

تهران - ایرنا - کیفیت هوای پایتخت امروز جمعه از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۶۱ در شرایط قابل قبول یا همان سالم است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۵۶ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۶ و منواکسید کربن با شاخص ۲۰ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری (منطقه ۲۱) با شاخص ۷۷، شادآباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۷۳ و شهرری(منطقه ۲۰) با شاخص ۶۵ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های اقدسیه(منطقه ۱) با شاخص ۲۹، گلبرگ(منطقه ۸) و مسعودیه (منطقه ۱۵) هر دو با شاخص ۴۳ در این مدت با کمترین آلایندگی جز مناطق پاک تهران بوده اند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

امسال ۱۴ روز هوای پاک و ۲۸ روز هوای قابل قبول به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =