۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۶
کد خبرنگار: 2712
کد خبر: 83771176
۰ نفر

برچسب‌ها

رمز اسوه بودن شهید مطهری در دیدگاه ایمان است

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران، علامه شهید مرتضی مطهری (قدس سره) به عنوان اسوه قرار می‌گیرد، رمزش در دیدگاه ایمان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز پنجشنبه در آستانه ۱۲ اردیبهشت روز معلم در دیدار با اعضای شورای عالی بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی ضمن بزرگداشت مقام معلمِ شهید آیت الله مطهری افزود: روز معلم، روز علم است و آن دیدگاهی که شما در نظام جمهوری اسلامی به علم، معلم و بزرگداشت روز، هفته، سال و همه عمر معلم دارید با آن چیزی که در دنیا وجود دارد، فرق می‌کند.

وی گفت: به هر گوشه این کره خاکی که نگاهی می‌اندازیم، علم، معلم، کار و کارگر به چشم می‌خورد که بسیار ارزشمند است اما ارزش مطلق محسوب نمی‌شوند زیرا همه اینها ابزارند و آن چیزی که به علم، معلم، کار و کارگر ارزش می‌دهد، جنبه ایمانی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: ویران کردن شهرها، به آتش کشیدن مردم و خانه‌هایشان، کشتن مردها و زن‌ها و آواره کردن انسان‌ها اقداماتی است که در دنیا می‌گذرد و همه آنها نیز توسط علم و با کار و کارگر صورت می‌گیرد لذا همه این ابزارها به یک یا چند و میلیون‌ها انسان بر می‌گردد که قیافه انسان دارند اما بدترین نوع درندگان هستند، این علم، دانش، صنعت و تکنیک هیچ ارزشی ندارد.

وی افزود: اگر چنانچه بخواهد انواع و اقسام تکنیک‌های جهان که به وسیله دانشمندان انجام می‌شود و آثار آن جز ضرر، تباهی، قتل، غارت، کشتار و آوارگی و ظلم، چیز دیگری نیست، ارزش پیدا کند باید مقید به آن علم، عمل، کار، معلم و مربی جهت داری شود که در جهت رشد انسانی و در سیر الی الله حرکت می‌کند.

وی بیان کرد: دنیا اگر بخواهد از این وحشی‌گری‌ها نجات پیدا کند باید به نوع تفکر شهید آیت الله مطهری (قدس سره) روی آورد و هیچ راه دیگری جز این وجود ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: انسان در سایه ایمان است و ایمان مکمل همه اعمال است والا ارزشی ندارند.

وی ادامه داد: ما نسبت به روز، هفته و بلکه سال و عمر معلم خیلی سرمان را بالا می‌گیریم زیرا حرفی برای گفتن داریم.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی اظهار داشت: دنیا فردی که حرفی برای گفتن داشته باشد را خفه می‌کند و قصد دارد تا ما را نیز خفه کند اما نمی‌تواند زیرا ما حرفی برای گفتن داریم.

وی با اشاره به اینکه تنها راه علاج دنیا این است که باید ایمان به معنی صحیحش ضمیمه شود افزود: گویی علامه مطهری را خداوند متعال در این مقطع از زمان آفرید که او پیامش به دنیا برای آمادگی جهان جهت ظهور حضرت مهدی صاحب الزمان(عج) باشد.

وی گفت: از علامه طباطبایی آمده است که فرمودند ”وقتی آیت الله مطهری وارد بر حوزه درسم می‌شد به من حالتی غیرعادی دست می‌داد و این یعنی اینکه استاد در شاگردش ذوب می شود.”

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها