بارندگی و بالا آمدن فاضلاب باعث آبگرفتگی در شیراز شد

شیراز-ایرنا-در پی بارندگی امروز (یازدهم اردیبهشت ۹۹) زیرگذر شهیدان شیخی شیراز دچار آبگرفتگی شد که شهردار این منطقه دلیل آن را بالا آمدن آب شبکه فاضلاب عنوان کرد.

شهردار منطقه یک شیراز، پنجشنبه در این مورد بیان داشت: آبگرفتگی زیر گذر شهیدان شیخی ناشی از سرریز شدن شبکه آب و فاضلاب است و مقرر شده که سازمان ذی‌ربط اقدام به بازسازی دریچه فاضلاب این محل کند تا از آبگرفتگی در زمان بارندگی جلوگیری شود.

غلامرضا نامورچی، ضمن عذرخواهی از شهروندان گفت: با توجه به اخطار سازمان هواشناسی مبنی بر بارندگی و احتمال آبگرفتگی معابر در شیراز، برنامه‌ریزی لازم توسط حوزه اجرایی شهرداری منطقه یک صورت پذیرفته، همه پمپ‌ها و تاسیسات مربوطه از سوی کارشناسان مورد بازبینی قرار گرفته و ناظران مقیم در نقاط حساس برای سرکشی مکرر مشخص شده‌اند.

وی ادامه داد: در زمان بارندگی امروز (پنجشنبه) در این منطقه، شبکه آب و فاضلاب شهری به مرحله اشباع رسید، آب متعفن سرریز شده و موجب آب گرفتگی نسبتا شدیدی در این منطقه شد که با حضور پرسنل حوزه اجرایی شهرداری منطقه یک و عملکرد مطلوب تاسیسات شهری، این مشکل در سریع‌ترین زمان ممکن رفع شد.

شهردار منطقه یک شیراز اضافه کرد: با پیگیری‌هایی که انجام شد، نمایندگان شرکت آب و فاضلاب شهری در محل حاضر شدندو مقرر شد که ظرف ۲ روز آینده نسبت به حل این مشکل اقدام لازم صورت پذیرد تا دیگر شاهد آبگرفتگی در این محل نباشیم.

فرید اسماعیل‌زاده، رئیس اداره پیش‌بینی و صدور پیش‌آگاهی‌های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی استان فارس روز دهم اردیبهشت ۹۹ به ایرنا، گفت: از روز گذشته (چهارشنبه) تا چهاردهم اردیبهشت‌ماه جاری در این استان شاهد ناپایداری‌هایی به شکل بارش باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید لحظه‌ای و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهیم بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =