۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۵
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83771076
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کمیته های تخصصی پسا کرونا در البرز تشکیل شد

کرج - ایرنا - استاندار البرز با تاکید بر انجام اقدامات لازم برای کاهش چالش های کرونا گفت: کمیته های تخصصی مقابله با مشکلات پسا کرونا دراین استان تشکیل شده است.

عزیزاله شهبازی روز پنجشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا که با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، افزود:  شیوع کرونا در البرز موضوع متفاوتی نسبت به سایر استان های کشور بود.
وی ادامه داد: وجود سه  میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در البرز ، تردد بالای خودرو ها از محورهای مواصلاتی استان به گونه ای که در یک روز بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تردد ثبت شد، از جمله تهدیدها برای البرز در شیوع کرونا بود.
استاندار البرز اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز دانشگاه نوپایی است و مجموع کادر درمانی خصوصی و دولتی این استان کمتر از پنج هزار نفر است که با توجه به جمعیت بالای استان ، این تعداد نیروی انسانی عرصه سلامت کافی نیست .

وی با تاکید بر ضرورت تقویت و ارتقا بنیه دانشگاه علوم پزشکی البرز در دوران پساکرونا، گفت: دانشگاه علوم پزشکی البرز نقش بسیار تعیین کننده ای  داشت و تهران نیز کمک کرد چراکه روزانه بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت شناور بین البرز و تهران وجود دارد.
شهبازی با بیان اینکه در روزهای اول شیوع کرونا ترس و هراس فراوانی بین همه ایجاد شده بود، افزود: اعضای شورای تامین و روسای کمیته ها برای مقابله با کرونا به صورت برنامه محور وارد عمل شدند.
وی گفت: کار در البرز تعطیل نشد و برنامه های استان در مسیر توسعه همچنان شتابان در حال انجام بود، به طوریکه در همین ایام حضور رییس جمهور محترم را برای بهره برداری از ادامه آزادراه همت داشتیم.
استاندار البرز افزود: ۴۴ واحد تولیدی در استان نیز برای تامین دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده وارد عمل شده و علاوه بر استان به کشور نیز کمک کردند.
وی با اشاره به اینکه البرز ظرفیت تولید داروهای چهارگانه برای درمان کرونا را دارد، ادامه داد: بیمارستان های ۱۷ گانه استان آموزش های لازم را دیدند و همراه بودند در این راستا خیرین نیز به جد پای کار بودند.
شهبازی گفت: دولت به جد برای مقابله با کرونا کمک کرد همچنین دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر حریرچی معاون محترم ایشان به صورت روزانه از اقدامات و روند امور استان گزارش گرفتند و هر چه در این راستا درخواست شد، ارائه دادند.
وی افزود: در بحث تامین مالی نیز  شورای اسلامی شهر کرج و شهرداری بسیار کمک کردند و برای این منظور ضمن پرداخت دیون بیمه ها، عیدانه ای برای کادر دانشگاه علوم پزشکی در نظر گرفتند.
استاندار البرز با اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات عمرانی نیز به سمت دانشگاه علوم پزشکی البرز سوق داده شد، اضافه کرد: برای مقابله با قاچاق و کشف قاچاق وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجموعه دستگاه قضایی استان بسیار همراه بودند، جای دارد از مجموعه دستگاه قضا مرکز استان و تعزیرات حکومتی که واقعا در این ایام که به صورت میدانی کنار تیم اجرایی استان بودند و کمک کردند.
وی گفت: ارتباط ها بین مسوولان پیوسته بود و هیچ حاشیه ای در استان نبود و انرژی مثبتی که از سوی مسئولان بوجود آمد باعث شد مردم نیز همراه و همگام شوند، همچنین اصناف به صورت خودجوش پای کار آمدند.
شهبازی افزود: البرز مانند بسیاری از استان ها با وجود شرایط و بسترهای موجود دچار طغیان و بحران نشد و این استان مولدی است و در این مدت بخش تولیدی تعطیل نشد.

وی گفت: بسیج سپاه و نیرو انتظامی مانند دوران جنگ پای کار آمدند، از این رو نهایت قدردانی را از فرماندهان سپاه پاسداران و نیروی انتظامی استان دارم.
شهبازی در این نشست از همراهی های رییس دانشگاه خوارزمی، مدیر کل آموزش و پرورش استان، هلال احمر، رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت البرز، دبیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان و همچنین حضور مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قدردانی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =